اخبار
 انتشار: 28 اسفند 1398
   مشاهده: 96

  زیباسازی منظر شهری با گلکاری توسط شهرداری منطقه یک

شهردار منطقه یک گفت: با توجه به شروع فصل بهار و اهمیت وجود گل های فصلی برای زیباسازی منظر شهری و همچنین ایجاد روحیه نشاط وشادابی بین شهروندان شهرداری این منطقه اقدام به کاشت گل های فصلی در سطح شهر نموده است .
به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه یک اهواز، یاسین کاوه پور مدیر منطقه اظهار کرد: در گل‌کاری بیشتر از گل‌های فصلی با تنوع گونه‌ای شامل اطلسی، شاه پسند، جعفری، آلیسوم،کوکب، رعنا زیبا و... که در مقابل گرما مقاومت بیشتری دارند استفاده می‌شود.
وی گفت: عملیات آماده سازی و کاشت این گل ها در سطح بلوارها ، میادین ، پارک ها و بوستان های سطح شهر آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه همواره باید مشکل کم آبی را مدنظر داشت، تصریح کرد: همواره تأکید ما استفاده از گیاهان با نیاز آبی کم است تا علاوه بر بهره مندی از زیبایی و اثرات مثبت گلها و گیاهان در مصرف آب نیز صرفه جویی شود.
کاوه پور افزود : برای زیبا سازی بهتر سطوح فضای سبز، همزمان کاشت نهال و درختچه ، نظافت سرشاخه ها و جمع آوری کلیه ضایعات گیاهی از سطح فضای سبز نیز در حال انجام است تا زیبایی بیشتری در سطح شهر ایجاد گردد .
وی در راستای آماده سازی سطح شهر در استقبال از بهار افزود: بازسازی و تعمیر سرویس های بهداشتی پارک ها ، نظافت نمازخانه ها، تعمیر شیرآلات وهرس درختان ، پاکسازی پارک ها و...از کارهای حائز اهمیت می باشد که در سطح منطقه انجام شده است.
نویسنده خبر: آرزو داغری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها