اخبار
 انتشار: 01 خرداد 1399
   مشاهده: 31

  5 عملیات اطفا حریق منزل مسکونی توسط آتش نشانان انجام شد

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از پنج عملیات اطفا حریق توسط آتش نشانان در 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، مهندس ابراهیم قنبری بیان کرد: 24 ساعت گذشته آتش نشانان پنج عملیات اطفا حریق منزل مسکونی را جدیت تمام انجام دادند.

وی اظهارکرد: اولین حادثه آتش سوزی مسکونی در ساعت 10 دقیقه بامداد در منطقه کیانپارس خیابان الهام به سامانه 125 سازمان اطلاع رسانی شد و آتش نشانان از ایستگاه 33 با استفاده ازتجهیزات لازم شعله های حریق را مهار کردند.

مهندس قنبری به دومین حادثه آتش سوزی مسکونی در عین 2 اشاره  کرد و بیان کرد: این حادثه در ساعت هشت و چهار دقیقه به سامانه 125 سازمان اطلاع داده شد.

وی با اشاره به اعزام 2 دستگاه خودروی اطفا حریق و امداد و نجات  از ایستگاه 22 به محل حادثه افزود: ماموران آتش نشانی با استفاده از تجهیزات خاموش کننده شعله های حریق را مهار و از بروز خسارت بیشتر جلوگیری کردند همچنین علت حریق توسط کارشناسان سازمان اتصال برق یخچال گزارش شده است.

مهندس قنبری از سومین حادثه آتش سوزی مسکونی در منطقه گلستان خبر داد و اظهار کرد: این حادثه در ساعت 13 و 52 دقیقه به سامانه 125 سازمان اطلاع رسانی شد و آتش نشانان ایستگاه 77 سریعا جهت اطفا حریق اعزام شدند.

وی تصریح کرد: ماموران آتش نشانی بعد از انجام عملیات اطفا حریق با استفاده از فن فشار مثبت دود ناشی ازحریق را از ساختمان مسکونی تخلیه کردند.

مهندس قنبری به چهارمین حادثه آتش سوزی منزل مسکونی در منطقه کیانپارس خیابان پهلوان شرقی که در ساعت 17 و 45 دقیقه به سامانه 125 سازمان گزارش شد اشاره کرد و بیان کرد: آتش نشانان ایستگاه 33 شعله های حریق را که از بالکن ساختمان مسکونی شروع شده بود سریعا با استفاده از تجهیزات خاموش کننده مهار کردند و از سرایت شعله های حریق به داخل ساختمان مسکونی جلوگیری کردند.

وی تصریح کرد: پنجمین حادثه آتش سوزی درمنطقه سپیدار، ساعت 17 و 41 دقیقه توسط شهروندان به سامانه 125 سازمان اطلاع رسانی شد و ستاد فرماندهی سازمان 2 دستگاه خودرو اطفا حریق و امداد و نجات را از ایستگاه 66 به محل حادثه اعزام کرد.

مهندس قنبری افزود: آتش نشانان با ایمن سازی محل حادثه و قطع جریان برق و گاز ساختمان در کمترین زمان ممکن شعله های حریق را مهار کردند.

وی اظهار کرد: علت آتش سوزی از سوی کارشناسان سازمان اتصال هود آشپزخانه گزارش شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در پایان بیان کرد: با توجه به گرم شدن هوا و پیک بالای آتش سوزی در این فصل از شهروندان عزیز تقاضا داریم با رعایت نکات ایمنی به کاهش بروز حوادث کمک کنند.

 

نویسنده خبر: علی میری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها