اخبار
 انتشار: 11 خرداد 1399
   مشاهده: 486

  بررسی مشکلات پروژه های پارکهای ساحلی

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز، هفته گذشته جلسه ای در خصوص بررسی مشکلات پارکهای ساحلی با حضور مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز، نماینده معاونت فنی و عمرانی شهرداری اهواز و نمایندگان مناطق یک و دو، معاومنین و مدیران این سازمان در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: از گذشته شهرهای بزرگ را در کنار رودخانه ها احداث می کردند تا بتوانند از مزیت آن برای کشاورزی و کشتی رانی استفاده نمایند.
عبدالهی افزود: با عنایت به امتداد حدود 900 کیلومتری رودخانه کارون از استان چهار محال بختیاری و گذر آن از خوزستان و اتصال آن به خلیج فارس، متاسفانه آنطور که باید و شاید از مزایای این رودخانه در شهر اهواز استفاده نگردیده است.
این مقام مسئول اضافه کرد: فضای سبز کلانشهر اهواز حدود 14 هزار متر مربع وسعت دارد که با احتساب کمربند سبز حدود 22 هزار متر مربع می شود و متاسفانه یک سوم این فضای سبز به وسیله شبکه آب خام آبیاری می گردد.
ایشان توضیح داد: دو سوم باقیمانده از فضای سبز کلانشهر اهواز نیز به وسیله تانکرها و لوله کشی آب شرب، آبیاری می شود، که این موضوع باعث بروز برخی مشکلات برای فضای سبز شده است.
مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز اظهار کرد: طراحی احداث ایستگاه ها و شبکه آب خام کلانشهر اهواز و نقشه جامع آن از سوی این سازمان انجام شده که اجرای آن نیاز به تأمین اعتبار و یا یک سرمایه گذاری ویژه دارد.
صالح عبدالهی اجرای این طرح را یک ضرورت دانست و یادآور شد: متأسفانه آنطور که باید و شاید، جهت آبیاری فضای سبز کلانشهر اهواز نتوانسته ایم از رودخانه کارون که برای این شهر، یک محبت الهیست استفاده نماییم.
عبدالهی در پایان با اشاره به بررسی پروژه های ساحلی از سوی معاونت فنی و تأیید آنها، خاطرنشان کرد: طراحی هایی در خصوص شبکه و ایستگاه آب خام، طراحی پارکها و بوستان ها در مناطق مختلف از سوی این سازمان انجام گردیده است که تأیید طرح و اجرای آن نیاز به موافقت معاونت فنی و عمرانی شهرداری اهواز دارد. لذا با توجه به لزوم توسعه سرانه فضای سبز در سطح کلاشهر اهواز، از معاونت فنی و عمرانی تقاضا داریم تا این طراح ها را هر چه سریعتر مورد بازبینی و تأیید قرار دهند.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها