اخبار
 انتشار: 18 خرداد 1399
   مشاهده: 193

  پیگیری وضعیت پرونده های املاک خسارت دیده از آبگرفتگی آذرماه 98

مهراب فلسفی زاده معاون شهرسازی و معماری گفت: با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده و فرصت زمانی محدود تعیین شده جهت جذب اعتبارات ضرورت داشت صدور مجوز تخریب و تجدید بنای املاک خسارت دیده که توسط ستاد آبگرفتگی شهر اهواز وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی شده اند خارج از روند موجود در مناطق رسیدگی و به صورت ویژه پیگیری شود.

مهراب فلسفی زاده گفت: با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده و فرصت زمانی محدود تعیین شده جهت جذب اعتبارات ضرورت داشت صدور مجوز تخریب و تجدید بنای املاک خسارت دیده که توسط ستاد آبگرفتگی شهر اهواز وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی شده اند خارج از روند موجود در مناطق رسیدگی و به صورت ویژه پیگیری شود،  لذا پیرو جلسات برگزار شده در استانداری و فرمانداری هماهنگی لازم طی جلسات متعدد با مناطق شهرداری صورت گرفت در این راستا با پیگیری های انجام شده شامل فراخوان، تماس با مالکین، ابلاغ و مکاتبه، تشکیل پرونده، بازدید ملک و ... توسط همکاران ما در مناطق در کوتاهترین زمان ممکن صورت گرفت و موفق شدندتا این تاریخ از مجموع 201 ملک معرفی شده در سطح 7 منطقه از مناطق شهر اهواز 142ملک را مورد رسیدگی قرار داده و برای حدود 60درصد از موارد دستور نقشه صادر و شهرداری مناطق منتظر ارائه نقشه های تائید شده سازمان نظام مهندسی جهت صدور مجوز می باشند.
وی در ادامه افزود: بالغ بر 10 درصد از مالکین نیز انصراف خود را از اخذ پروانه اعلام کرد و حدود 3.5 درصد از موارد که نقشه های خود را ارائه داده اند نیز موفق به اخذ پروانه گردیده اند. با توجه به اینکه املاک مذکور از پرداخت عوارض معاف می باشند هماهنگی لازم با سازمان فاوا در خصوص تخفیف عوارض به عمل آمده است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز همچنین عنوان کرد با توجه به محدودیت زمانی جذب اعتبارات، لازم است مالکین نقشه های اجرایی تائید شده توسط سازمان نظام مهندسی را سریعا به منطقه مربوطه ارائه نمایند و افزود طبق آمار فقط 3 درصد از کل موارد معرفی شده به سازمان نظام مهندسی تا کنون موفق به ارائه نقشه هایشان به شهرداری شده اند و از سازمان نظام مهندسی استان خواستند با اتخاذ تدابیر لازم، مشابه عملکرد شهرداری روند بررسی و تائید نقشه های اینگونه املاک را خارج از روند عادی به انجام برسانند.
وی آمادگی مناطق جهت صدور پروانه املاک خسارت دیده در کوتاهترین زمان پس از تکمیل مدارک و ارائه نقشه را اعلام نمود.
ایشان ضمن تشکراز پیگیری های مدیرکل امور شهری استانداری و ستاد آبگرفتگی اعلام نمودند گزارش وضعیت پرونده ها و گردش کار به صورت روزانه توسط همکارانم در حوزه معاونت شهرسازی پیگیری و در هفته در دو نوبت به استانداری گزارش ارسال می گردد.

نویسنده خبر: مریم لشکری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها