اخبار
 انتشار: 25 خرداد 1399
   مشاهده: 325

  محور فعالیت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی، همکاری و هم افزایی با مساجد است

به گزارش امور ارتباطات معاونت فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز، حجت الاسلام و المسلمین سید علی جزایری در دیدار با جمعی از فعالان فرهنگی مساجد اهواز، محور فعالیت های آن سازمان را همکاری و هماهنگی با مساجد در همه زمینه ها دانست.

در ابتداری نشست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز با جمعی ازفعالان فرهنگی مساجد، سید علی جزایری، با عنوان این که مساجد توانسته اند به عنوان سفیران فرهنگی در اهواز محوریت داشته باشند، اظهار داشت: با توجه به نقش پررنگ مساجد در سایر محلات و نقاط اهواز، می طلبد همکاری و هم افزایی بیشتری میان سازمان و مساجد محوری تعریف شود.
وی با معرفی ظرفیت ها و توانایی های سازمان در زمینه های مرتبط ادامه داد: لازم است در زمینه نقش مساجد فرمایشات امام راحل (ره) مدنظر قرار گیرد که ازنظر ایشان، تربیت توام با تفکر انقلابی با محوریت مساجد بایستی در راس امور فرهنگی باشد.
این مقام مسئول یکی از شاخصه های فعالیت سازمان را مسجد محوری دانست و تاکید کرد: در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا، مساجد توانستند نقش بسیار مهمی ایفا نمایند. در این زمینه سازمان توانایی بسیار خوبی داشته که پیشنهاد می گردد برنامه های مشترکی با ایده های جدید طراحی و اجرا گردد.
جزایری نوآوری در انجام سایر کارها را ضروری ارزیابی کرد و اعلام نمود: در جریان برگزاری جشن های نیمه شعبان، راه اندازی 20 کاروان شادی در محلات یک نوآوری بود که می توان با پررنگ تر نمودن نقش مساجد در مناسبت های پیش رو از جمله، دهه کرامت، عید سعید غدیر خم و ایام فراغت تابستانه و هم چنین ماه های محرم و صفر ایده های جدیدی را عملی نمود.
این مقام مسئول دارا بودن روحیه جهادی و انقلابی را یکی از امتیازات مساجد دانست و پیشنهاد کرد: جلسات هماهنگی به صورت هر دو ته یکبار برگزار شود. هم چنین یک کارگروه فرهنگی با هدف انسجام و هماهنگی در عرصه های فرهنگی سطح شهر جهت بالا بردن کیفیت برنامه ها تشکیل گردد.

نویسنده خبر: ع. نبوی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها