اخبار
 انتشار: 26 خرداد 1399
   مشاهده: 676

  رییس سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اهواز خبر داد: استقرار سامانه جامع اطلاعات مکانی شهر اهواز

رییس سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اهواز از استقرار سامانه جامع اطلاعات مکانی شهر اهواز خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فاوا شهرداری اهواز با حمایت های مستمر و همچنین تاکیدات مکرر آقای دکتر شاعری شهردار اهواز سامانه جامع اطلاعات مکانی به همراه پارسل های املاک در ژئوپورتال اختصاصی سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات با حضور اعضای شورای اسلامی شهر اهواز استقرار یافت.

در این جلسه ، رییس سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اهواز ضمن تشکر از نگاه ویژه شهرداراهواز به لزوم استقرار این زیرساخت مهم، به وضعیت قبلی زیرساخت های اطلاعات مکانی در مجموعه  شهر اهواز اشاره نمودند.

سیدمحمد پژوهیده در ادامه به تبیین اهمیت جایگاه این زیرساخت و همچنین تشریح واحد اطلاعات مکانی سازمان فاوا ، با ارایه بر روی سامانه ژئوپورتال به نحوه تهیه لایه‌های بلوک و همچنین  پارسل کلیه املاک شهر و اهداف و دستاوردهای این پروژه پرداختند.

رییس سازمان فاوا شهرداری اهواز همچنین در خصوص توانمندیهای این سامانه و دستاوردهای آن توضیحات کاملی را ارائه داشته و نحوه  همکاری با سامانه های اطلاعات مکانی ، سایر نهادها و ادارات مرتبط و  نیازمندیهای جهت پروژه‌های آتی و تکمیل عملیات را بیان نمودند.

سپس نحوه تهیه لایه های املاک کلانشهر اهواز، طرح تفصیلی و اقدامات انجام شده در راستای مقدمات اجرای پروژه ممیزی ، توسط کارشناسان واحد اطلاعات مکانی سازمان فن آوري اطلاعات و ارتباطات به طور دقیق ارائه و توضیح داده شدند که مورد تایید مشاور GIS شورای اسلامی شهر قرار گرفت.

در پایان این جلسه ، اعضای شورای اسلامی شهر اهواز حمایت همه جانبه خود را از پروژه های اطلاعات مکانی سازمان اعلام کردند.

نویسنده خبر: م. اسدی نیا
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها