اخبار
 انتشار: 03 تیر 1399
   مشاهده: 305

  ساماندهی دستفروشان خیابان ادهم به همت سازمان ساماندهی مشاغل شهری

 

     به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز ،بابک ربیعی در تشریح روند ساماندهی دستفروشان بازار صدف در محدوده منطقه یک گفت: خوشبختانه تجربه خوبی در سطح منطقه یک در موضوع دستفروشان بازارچه صدف رقم خورد که در جریان آن کار مشترکی میان سازمان ساماندهی مشاغل شهری، شهرداری منطقه یک ، نیروی انتظامی انجام شد و نسبت به پاکسازی خیابان ادهم اقدام کردیم.

 رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری گفت : با توجه به وضعیت نابسامان بازارچه صدف و نارضایتی مردمی، با برنامه‌ریزی های صورت گرفته و جلسات مختلفی که برگزارشد  ساماندهی کامل این بازارچه در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

بر پایه این گزارش تمهیدات اجرای این طرح از چندین ماه قبل آغاز شده بود که طی آن ضمن اطلاع رسانی به کسبه و توجیه و پیگیری مراجع قانونی، نشست‌های متعددی با حضورمدیران سازمان ساماندهی مشاغل شهری ، مدیران شهرداری منطقه یک و هیئت امنا و نمایندگان بازار صدف  تشکیل و درخصوص رفع سد معبر خیابان ادهم  تصمیم‌گیری شد.

بابک ربیعی  با تأکید بر اینکه صرفا جمع‌آوری دستفروشان در این طرح مد نظر ما نبود و این اقدام بر اساس مطالعات میدانی،اخذ حکم قضایی، حمایت معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز و نیروی انتظامی انجام شد، تصریح کرد: مکان ویژه‌ای در در قالب غرفه‌های مشخص برای ادامه فعالیت دستفروشان  در زمینی به مساحت 1400 متر مربع و 80 غرفه  در منطقه یک خیابان ادهم ايجاد شد .

ربیعی در ادامه بیان کرد : این غرفه ها با حضور نمایندگان بازار صدف بر اساس قرعه کشی و به مدت سه ماه رایگان در اختیاردستفروشانی که مستقر می شوند قرار گرفته است .

ربیعی ابراز امیدواری کرد: این طرح نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت به گونه‌ای که علاوه بر فراهم شدن فضای مناسب برای دست فروشان در راستای کسب روزی حلال، معضل سد معبر، اعتراض کسبه بازار و مشکلات ناشی از امداد رسانی در مواقع حریق، اورژانس و وقوع بحران نیز برطرف خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر به منظور جلوگیری از هر نوع سد معبری و به منظور نگهداشت این خیابان نیز مأموران یگان ویژه و اجراییات شهرداری منطقه یک و سازمان در محل حضور مستمر خواهند داشت.

ربیعی در پایان گفت: بی تردید برخورد با موضوع دستفروشان کار مستمری است و قطعا ادامه خواهد داشت و امیدواریم شهروندان نیز همکاری کنند و از دستفروشان تنها در قالب مکان‌هایی که ساماندهی شده‌اند، خرید کنند.

 

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها