اخبار
 انتشار: 09 تیر 1399
   مشاهده: 1238

  چهره متفاوت اهواز در تابستان 1400 با اجرای پروژه های عمرانی

شهردار اهواز از بهره برداری پروژه های عمرانی و چهره ای متفاوت این شهر تا تابستان سال آینده خبر داد
به گزارش سایت شهرداری اهواز، عصر یک شنبه نماينده مردم اهواز درمجلس شورای اسلامی ، شهردار اهواز، رئیس شورای اسلامی شهر و معاون فنی وعمرانی شهردار از پروژه هاي عمراني سطح شهرشهرداری اهواز بازديد كردند

سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در این بازدید ضمن تشکر از شهردار ، شورای شهر اهواز و نیز مجموعه خدوم پرتلاش شهرداری اهواز گفت : طی دو سال اخیر علی رغم مشکلات عدیده مالی، امکاناتی واعتباری بوضوح شاهد پیشرفت فیزیکی پروژه های شهری و سرعت بخشیدن به اجرای انها و علی الخصوص پروژه های مسیرهای ارتباطی هستیم
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در ادامه افزود : ما به نمایندگی از کلیه نمایندگان استان از زحمات شهردار و شورا و مجموعه خدوم شهرداری اهواز تشکر وقدردانی می کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد : انشالله با این تلاش شاهد اجرای پروژه های عمرانی بیشتری در اهواز برای رفاه حال شهروندان اهوازی باشیم.

سنواتی رئیس شورای اسلامی شهر اهواز طی بازدید از پروژه تقاطع غیر همسطح شهید کجباف گفت: ما با اتمام پروژه های ترافیکی در حال اجرا و نیز کلنگ زنی پروژه های جدید شاهد تحول یسیار خوبی در اهواز خواهیم بود و گره های ترافیکی بسیاری در اهواز باز خواهد شد وامسال وسال آینده شاهد ترافیک روان تری در اهواز به همت مجموعه شهرداری وشورا خواهیم بود

موسی شاعری شهردار اهواز نیز با اشاره به بازدید مهم از دو پروژه کلیدی ترافیک شهری شامل مسیر اتصال پل ششم، و تقاطع غیر همسطح شهید کجباف گفت: یک توسعه پایدار، مستلزم تقویت زیرساخت‌ها در همه بخش‌ها است. این پروژه‌ها نیز برای تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل و ترافیک شهری اهواز در حال اجرا هستند و این بازدید با هدف بررسی روند و سرعت اجرای پروژه ها صورت گرفته است
شاعری به مزیت های اجرای مسیر شرقی پل ششم اشاره کرد وگفت: این پروژه جمعا به طول 7.3 کیلومتر، قسمت اول از میدان تپه پشت ساختمان راهنمایی تا مسیر 300 دستگاه به طول 3.2 کیلومتر که تا 40 روز آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. در قسمتی دیگر از ورودی پس ششم تا میدان مهدیس و همزمان مرتفع شدن معارضین در حال انجام است و همانطور که میدانید گذر از معارضین از خود پروژه مشکل تر می باشد.
شهردار اهواز افزود: این پروژه شامل دو لاین 12 متری در طرفین است و با تکمیل آن رینگ شرقی پل ششم کامل شده و به رینگ غربی متصل می شود و عبور وسایل نقلیه سنگین که معمولا محصولات فولادی را بین کارخانجات فولاد خوزستان، فولاد اکسین و گروه ملی منتقل می کنند، و به زیرساخت های شهری آسیب های زیادی وارد می کنند نیز از ترافیک شهری حذف خواهدشد.
وی افزود:کاهش زمان سفر و مصرف سوخت و آلودگی هوا ، افزایش سرعت تردد،کاهش تصادفات از مزیت های اجرای این پروژه خواهند بود.
شاعری درباره سرعت اجرای پروژه در تقاطع شهید کجباف گفت : در این پروژه طی 5 سال گذشته شاهد اجرای یک فاز بودیم در حالیکه توانستیم با افزایش سرعت و تزریق منابع به پیمانکار از سال گذشته تا کنون دو فاز را اجرایی نماییم.
شهردار اهواز اظهار داشت: پروژه تقاطع شهید کجباف بزرگترین تقاطع فعال و چندسطحی جنوب و غرب کشور است که در آن یک وقفه 5 ماهه به دلیل مشکلات اداری به وجود آمد ولی سریعا مرتفع گردید و در حال حاضر اجرای پروژه با سرعت بسیار خوبی در حال پیشرفت می باشد.
وی یادآورشد : در گذشته ما عملیات را فاز به فاز اجرا می کردیم اما الان در حال اجرای دوفاز L300 و L500 با یکدیگر هستیم و بدین ترتیب سرعت اجرایی خود را افزایش دادیم.
شاعری افزود : طبق برنامه ریزی که انجام شده قرار است با تکمیل فازهای در دست اجرا، این پروژه شهریور ماه، زیر بار ترافیکی برود . هر چند از سرعت اجرا راضی نیستیم اما انتظار داریم تا فاز نهایی آن نیز در نوروز 1400 به شهروندان اهوازی تقدیم شود.
شهردار اهواز در ادامه با اشاره به اینکه ما برای حل مشکلات ترافیکی اهواز پروژه های مختلفی را در دست اجرا داریم گفت: یکی از این پروژه ها تقاطع چند سطحی در میدان دانشگاه شهید چمران است که با سرعت بسیار خوب توسط قرارگاه خاتم الانبیا در حال پیشرفت می باشد و با اجرای ان شاهد کاهش بار ترافیکی بسیار زیادی در غرب اهواز و هدایت روان آن به شرق و بلعکس خواهیم بود.
شاعری اظهار داشت: با گسترش اهواز، نیاز شهر به اجرای مسیرهای دسترسی سریعتر بیش از پیش احساس می شود و گاهی یک پروژه برای سالها اجرا نمی شود و خسارتی که به زیرساخت های شهر به دلیل اجرا نشدن یک پروژه تحمیل میشود در بسیاری مواقع چندین برابر هزینه اجرای خود پروژه است.
وی افزود: : مجموعه شهرداری و شورا در حال برطرف کردن همین موانع و با نیم نگاهی با آینده در حال آماده سازی زیرساخت بهتر شهری برای آیندگان در اهواز هستیم.
شهردار اهواز تصریح کرد: به مردم نوید می دهیم که در سال ۹۹ و 1400 یک به یک پروژه های شهری افتتاح شوند و به بهره برداری برسند.
شاعری در پایان گفت : امیدوار هستیم مجموعه اقداماتی که با همت مدیریت شهری شامل شورا وشهرداری و نمایندگان محترم مجلس ومدیریت ارشد استان در حال انجام است در تابستان سال آینده این تلاش ها به ثمر نشسته و اهواز چهره بسیار متفاوت تری نسبت به امروز داشته باشد.
نویسنده خبر: نعیم دورقی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها