اخبار
 انتشار: 09 تیر 1399
   مشاهده: 426

  مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اهواز در برنامه تلویزونی بی تعارف

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اهواز گفت: پیگیر درخواست های بحق رانندگان بخش خصوصی هستیم
به گزارش اداره ارتباطات سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اهواز در مصاحبه تلویزیونی در برنامه بی تعارف گفت: تا حصول نتیجه پیگیر درخواست های بهره برداران بخش خصوصی خواهد بود.
کورش سبزعلی برای پاسخگویی به چند در خواست بهره بردار بخش خصوصی مبنی بر پرداخت یارانه بلیت و بیمه رانندگان ، بصورت تلفنی روی آنتن سیمای خوزستان آمد .
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اهواز گفت : بهره برداران بخش خصوصی طبق قرارداد ، یک دستگاه اتوبوس را به شرط تملیک به ازای ۱۰ سال فعالیت بدون وقفه در خطوط اتوبوسرانی ، خریداری می کنند و کلیه هزینه های جاری اتوبوس ، شامل بیمه ، تعمیرات و نگهداری ، هزینه راننده و غیره برعهده خود آنان است .
وی در پاسخ به نحوه بیمه رانندگان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رابطه سازمان اتوبوسرانی و بهره برداران بخش خصوصی بعنوان پرسنل سازمان محسوب نمی شوند ، لذا بیمه رانندگان برعهده خود بهره بردار است ، ولی با این وجود پیگیری های لازم از طریق اتحادیه اتوبوسرانی های کل کشور انجام شده که پس از حصول نتیجه ، شرایط و ضوابط اعلام خواهد شد.
سبزعلی در ادامه تصریح کرد: تعطیلی ناوگان اتوبوسرانی مثل دیگر مشاغل براساس دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا بوده و این توقف مشکلات اقتصادی فراوانی را برای سازمان اتوبوسرانی بویژه رانندگان بخش خصوصی بوجود آورده ، به همین دلیل در حد توان سازمان تا کنون مبلغ ده میلیون ریال وجه نقد و یک بسته معیشتی به هر یک از این عزیزان تقدیم شده است .
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی در خصوص عدم پرداخت یارانه بلیت اظهار کرد: در چند سال گذشته هیچ گونه پولی بعنوان سوبسید بلیت یا سوخت که از حقوق مسلم اتوبوسرانی ها محسوب می شود، به شهرداری اهواز پرداخت نشده و عدم پرداخت به بخش خصوصی هم به همین علت است.
مجری برنامه با طرح این پرسش که تقاضاها و درخواست های دیگر بهره برداران بخش خصوصی تا کنون به کجا رسیده ، سبزعلی گفت : کلیه درخواست های به حق بهره برداران بخش خصوصی از جمله افزایش نرخ بلیت و غیره طی نامه هایی به مدیران مرتبط از جمله شهردار محترم ارسال شده که با توجه به بیکاری چهار ماه گذشته و عدم درآمدزایی لازم ، امیدواریم نتایج مورد نظر حاصل شود .
سبزعلی در پایان گفت : من خود را از خانواده اتوبوسرانی و خادم آنها می دانم و پیگیری بصورت روزانه و مستمر از دستگاه های مختلف برای تسریع در کسب امرار معاش اتوبوسرانان بخش خصوصی در قالب حمایت از این عزیزان انجام خواهم داد.
نویسنده خبر: سیداحمد جزايري
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها