اخبار
 انتشار: 21 تیر 1399
   مشاهده: 64

  آغاز پویش حذف پلاستیک در سازمان ساماندهى مشاغل شهرى و فرآورده هاى كشاورزى

با آغاز پویش حذف پلاستیک، کیسه‌های پارچه‌ای در بازارچه‌های باغچه شهرداری اهواز توزیع شد.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهى مشاغل شهرى و فرآورده هاى كشاورزى ،بابك ربيعى رييس سازمان ساماندهى مشاغل شهرى بیان کرد: به منظور فرهنگ سازی و ارتقاء سطح دانش شهروندان در زمینه مضرات استفاده از کیسه‌های نایلونی، ۲۱ تیر ماه از سوی طرفداران محیط زیست روز بدون کیسه پلاستیکی نامگذاری شده است. ارتقای سطح آگاهی مردم در زمینه زیان های بهداشتی و محیط زیستی استفاده از کیسه های پلاستیکی از جمله اهداف مهم نامگذاری روز بدون نایلکس است.
ربيعى در این خصوص گفت: کیسه های پلاستیکی به دلیل ارزان، بادوام، سبک، کاربردی و بهداشتی بودن برای حمل مواد غذایی در بین مردم محبوبیت زیادی دارد. تجزیه کیسه های پلاستیکی حداقل ۳۰۰ سال طول می کشد و هیچکس آنقدر عمر نمی کند که تجزیه پلاستیک ها را ببیند.
این مقام مسئول بیان کرد : هوا، غبار، آب و غذا می‌‌توانند براحتی براحتی ما را در معرض مواد شیمیایی موجود در پلاستیک‌ها قرار دهند، دفن پلاستیک لزوما به معنای محو شدن یا نابودی این مواد سمی نخواهد بود، بلکه برعکس آنها را وارد زنجیره غذایی و آب‌های زیرزمینی خواهد کرد.
ربيعى گفت : در اين راستا سازمان ساماندهى مشاغل شهرى با مشارکت بانوان بازار كاج و بهره بردار بازار باغچه ، کیسه‌های پارچه‌ای با طرح مناسب تهيه كه در بين شهروندان در بازارهاى باغچه شهردارى توزيع مى شوند .
ربیعی در ادامه با تاکید بر اهمیت آموزش فرزندان و نسل جوان با فرهنگ تفکیک و عدم مصرف ظروف یک بار مصرف و کیسه‌های پلاستیکی، در پایان خطاب به شهروندان اهوازی گفت: تا جایی که می‌توانید از کیسه‌ها و مواد پلاستیکی استفاده نکنید. مثلاً هنگام خرید یک کیسه‌ی پارچه‌ای همراه خود ببرید و از کیسه‌ی پلاستیکی استفاده نکنید.
ربیعی توضیح داد: کیسه‌های پارچه‌ای دوام زیادی دارند و می‌توانید سال‌ها از آن استفاده کنید و همچنین سرعت تجزیه آن‌ها بسیار بیشتر از تجزیه پلاستیک است.
نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها