اخبار
 انتشار: 15 مرداد 1399
   مشاهده: 508

  برنامه ریزی جهت تکمیل پروژه تعریض و ساماندهی خیابان نهج البلاغه تا پایان سال جاری توسط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز از برنامه ریزی جهت تکمیل پروژه تعریض و ساماندهی خیابان نهج البلاغه تا پایان سال جاری خبر داد.
مهراب فلسفی زاده با بیان اینکه تعریض خیابان نهج البلاغه به عنوان یکی از معابر شریانی مهم شهر از دهه 70 در دستور کار شهرداری اهواز قرار گرفت اما به دفعات مکرر عرض خیابان فوق تغییر و نهایتا بر مبنای آخرین مصوبه کمیسیون ماده پنج قانون تاسیس شورایعالی شهرسازی و معماری با عرض 44 متر تصویب گردید.
متاسفانه طی سالهای گذشته تا کنون به دلیل فرسایشی شدن روند تملکات و ایجاد بی اعتمادی مالکان نسبت به متولیان اجرای طرح و از طرفی عمل نکردن شهرداری نسبت به تعهدات و توافقات فی مابین با مالکین و از طرفی افزایش هزینه های تملک نسبت به سالهای ابتدایی اجرای طرح ،روند مذکور طولانی گردید.
با عنایت به تاکید شهردار محترم اهواز مبنی بر ادامه تملکات جهت اجرای کامل تعریض و ساماندهی خیابان فوق اعم از زیر سازی و آسفالت ،پیاده رو سازی، دفع آبهای سطحی و فاضلاب و.... موضوع در دستورکار معاونت شهرسازی و معماری قرار گرفت .
و لذا به منظور اعتماد سازی مالکان و نظارت و پیگیری مستمر ، نسبت به راه اندازی دفتر بازگشایی ، تعریض و ساماندهی خیابان نهج البلاغه در محل اجرای طرح اقدام و خوشبختانه طی مدت کوتاهی شاهد روند بهتر و سریع تر تملک املاک باقیمانده بوده ایم .
فلسفی زاده در پایان بیان کرد سیاستهای تشویقی مناسب جهت بخشودگی عوارض پروانه ساختمانی تا 100% عوارض جهت آندسته از مالکانی که قصد احداث در باقیمانده ملک خود بعد از اجرای تعریض را دارند تدوین و جهت طی مراحل تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال و انشا الله به زودی جهت تشویق مالکان به همکاری بیشتر با شهرداری ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

نویسنده خبر: مریم لشکری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها