اخبار
 انتشار: 15 مرداد 1399
   مشاهده: 48

  هشدار رئیس سازمان آتش‌نشانی: مراقب باشید؛مراکز خرید اهواز تاییدیه ایمنی ندارند

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: از مجموع پاساژهای اهواز تنها یک مجتمع در کیانپارس تاییدیه ایمنی از سازمان آتش‌نشانی اهواز را دارد و دیگر پاساژها و مجتمع‌ها در هیچ منطقه‌ای، تاییدیه ایمنی ندارند.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، ابراهیم قنبری در خصوص وضعیت ایمنی پاساژهای اهواز، اظهار کرد: تنها در هسته مرکزی شهر اهواز، ۱۷۴ مجتمع و سیتی‌سنتر ناایمن شناسایی شده‌اند.
وی افزود: از مجموع پاساژهای اهواز تنها مجتمع تشریفات در منطقه کیانپارس تاییدیه ایمنی از سازمان آتش‌نشانی اهواز را دارد و دیگر پاساژها و مجتمع‌ها در هیچ منطقه‌ای، تاییدیه ایمنی ندارند.
قنبری ادامه داد: برخی سیتی‌سنترها و مجتمع‌های اهواز مانند مرکز خرید برج کیانپارس، هیچ دستگاه اعلام حریق، دستگاه هشدار دهنده و سیستم اطفای حریق ندارند.
وی افزود: سیستم برق بسیاری از پاساژهای اهواز نیز غیراستاندارد است.
قنبری با اشاره به دیگر مشکلات پاساژهای اهواز،بیان داشت: اکثر پاساژهای اهواز یک راه ورود و خروج دارند که این مساله معضل بزرگ ما در آتش‌نشانی است.
قنبری تصریح کرد: در تلاش هستیم متولیان این مجتمع‌ها را متقاعد کنیم که چنین اماکنی راه ورود و خروج مجزا داشته باشند. اگر این مجتمع‌ها راه ورود و خروج مجزا داشته باشند؛ در صورت وقوع حادثه، مردم از راه خروج اضطراری خارج می‌شوند و نیروهای آتش‌نشانی عملیات اطفای حریق را از راه دیگر انجام می‌دهند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهار کرد: تیم‌هایی به منظور بررسی وضعیت اماکن پرخطر تشکیل شده‌اند و در حال بازدید از این اماکن هستند.

نویسنده خبر: علی میری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها