اخبار
 انتشار: 16 مرداد 1399
   مشاهده: 41

  ۴ عملیات اطفا حریق توسط آتش نشانان انجام شد

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از انجام چهار عملیات اطفا حریق توسط آتش نشانان خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، مهندس ابراهیم قنبری بیان کرد: پانزدهم مردادماه سال جاری آتش نشانان چهار عملیات اطفا حریق را با تلاش فراوان انجام دادند.
وی اظهارکرد: اولین حادثه آتش سوزی مسکونی در ساعت ۱۴ و پنج دقیقه در منطقه کمپلو کوی ۱۵ خرداد به سامانه ۱۲۵ سازمان اطلاع رسانی شد و آتش نشانان از ایستگاه ۲۰۰ با حضور به موقع شعله های آتش را مهار و از خسارت بیشتر جلوگیری کردند.
مهندس قنبری اظهار کرد؛ در اثر این حادثه ۲ نفر از ساکنین منزل مصدوم شدند که به امدادگران اورژانس ۱۱۵ تحویل داده شدند.
وی افزود؛ علت حریق توسط کارشناسان سازمان نشت گاز از شیلنگ کپسول گاز گزارش شده است.
مهندس قنبری به دومین حادثه آتش سوزی مسکونی درمنطقه سیصد دستگاه صنایع فولاد اشاره کرد و بیان کرد: این حادثه در ساعت ۱۲ و ۵۵ دقیقه به سامانه ۱۲۵ سازمان اطلاع داده شد.
وی با اشاره به اعزام ۲ دستگاه خودروی اطفا حریق و امداد و نجات از ایستگاه ۶۶ به محل حادثه افزود: ماموران آتش نشانی با استفاده از تجهیزات خاموش کننده شعله های حریق را مهار و از گسترش حریق جلوگیری کردند. همچنین علت حریق توسط کارشناسان سازمان اتصال برق کولر ۲ تیکه گزارش شده است.
مهندس قنبری از سومین حادثه آتش سوزی مسکونی در منطقه ملی راه خیابان خاقانی خبر داد و اظهار کرد: این حادثه در ساعت ۱۷ به سامانه ۱۲۵ سازمان اطلاع رسانی شد و آتش نشانان ایستگاه ۹۹ سریعا جهت اطفا حریق اعزام شدند.
وی تصریح کرد؛ آتش نشانان با ایمن سازی محل حادثه و قطع جریان برق و گاز ساختمان در کمترین زمان ممکن شعله های حریق را مهار کردند.
وی بیان کرد: علت آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان اتصال برق از جعبه تقسیم گزارش شده است.
مهندس قنبری به چهارمین حادثه آتش سوزی در فروشگاه پخش مواد غذایی در منطقه کارون که در ساعت ۱۷ و ۳۳ دقیقه به سامانه ۱۲۵ سازمان گزارش شد اشاره کرد و بیان کرد: آتش نشانان ایستگاه ۴۴ شعله های حریق را سریعا با استفاده از تجهیزات خاموش کننده مهار کردند.
وی تصریح کرد: علت آتش سوزی از سوی کارشناسان سازمان در دست بررسی است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در پایان بیان کرد: با توجه به گرم شدن هوا و پیک بالای آتش سوزی در این فصل از شهروندان عزیز تقاضا داریم با رعایت نکات ایمنی به کاهش بروز حوادث کمک کنند.
نویسنده خبر: علی میری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها