اخبار
 انتشار: 20 مرداد 1399
   مشاهده: 96

  تدوین و ابلاغ فرآیند ساماندهی پسماندهای ساختمانی

    در اجرای شیوه نامه ساماندهی پسماندهای ساختمانی مصوب شورای اسلامی کلانشهر اهواز، فرآیند این شیوه نامه تهيه و ابلاغ شد.
مجتبی دین پرست مدیر کل نوسازی، تحول اداری و فنآوری اطلاعات اعلام کرد: این فرآیند، به منظور هماهنگی، وحدت رویه و ضمانت اجرایی در ساماندهی پسماندهای ساختمانی، توسط گروه بهبود و تحول اداري تهیه و تدوین و جهت اجرا ابلاغ شد.
وی همچنین اظهار کرد: به دلیل اینکه اراضی و معابر واقع در محدوده شهر ملک عمومی محسوب می‌شوند و در مالکیت شهرداری است همچنین به منظور حفظ محیط زیست شهر از آثار زیانبار پسماندها و مدیریت بهینه آنها، عملیات جمع‌آوری و پاکسازی نخاله های ساختمانی با مشارکت مناطق شهرداری، ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی سازمان خدمات موتوری جهت کمک به رفاه و آسایش شهروندان و حفظ سلامتیشان انجام می شود.
مدیر کل نوسازی، تحول اداری و فنآوری اطلاعات ابراز امیدواری کرد: با اجرای این شیوهنامه علاوه بر ساماندهی پسماندهای ناشی از عملیات عمرانی ساختمانی در سطح شهر، آلودگی فیزیکی و بصری ناشی از انباشت این نخاله ها در سطح معابر شهری به حداقل برسد.
بر اساس این فرآیند شهروندان متقاضی اخذ پروانه ساختمانی همزمان با فرآیند صدور پروانه به عدم انباشت پسماند ساختمانی در معابر شهری متعهد میشوند و با هماهنگی سازمان خدمات موتوری در کمترین زمان پسماندهای ساختمانی ناشی از عملیات عمرانی ملک به محل مشخص ساماندهی منتقل میگردد.

این فرآیند در تاريخ 1399/15/05 با تأیید معاون برنامهريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداری اهواز ابلاغ شد و جهت استفاده کارکنان شهرداری و عموم شهروندان در بخش مستندات سیستم مدیریت کیفیت در سایت شهرداری به آدرس www.planning.ahvaz.ir قابل رؤیت میباشد.

نویسنده خبر: مرتضی فاطمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها