اخبار
 انتشار: 29 مرداد 1399
   مشاهده: 108

  هرس پنج هزار 791 اصله کنوکارپوس در مناطق هشتگانه

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صالح عبدالهی مدیر عامل این سازمان از هرس پنج هزار و 791 اصله درخت کنوکارپوس در مناطق هشتگانه شهرداری اهواز تا نیمه اول مرداد ماه امسال خبر داد.

      صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: در نیمه اول مرداد ماه و بعد از ابلاغ هرس درختان کنوکارپوس از سوی این سازمان به مناطق هشتگانه، بیش از پنج هزار و 700 اصله درخت کنوکارپوس هرس شده است.
وی با بیان اینکه مناطق سه، دو و هفت بیشترین هرس را داشته اند، عنوان کرد: منطقه سه با هرس یک هزار و 850 اصله، منطقه دو با هرس یک هزار و 386 اصله و منطقه هفت با هرس 625 اصله درخت کنوکارپوس به ترتیب بیشترین هرس را در مناطق خود داشته اند.
عبدالهی بر هرس درختان به بذر رفته تأکید کرد و اذعان داشت: در دستور العمل نحوه هرس درختان کنوکارپوس آمده است، اولویت هرس با درختانی است که به بذر رفته و امکان گرده افشانی در فصل پاییز را دارند. زیرا بعد از هرگونه هرس درختان کنوکارپوس عقیم شده و حدود شش ماه به گلدهی نمی روند.
وی در پایان نیز یادآور شد: عملیات هرس درختان کنوکارپوس همچنان در مناطق هشتگانه ادامه دارد و آمار مربوطه از طریق وبسایت این سازمان در اختیار همشهریان عزیز قرار خواهد گرفت.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها