اخبار
 انتشار: 29 مرداد 1399
   مشاهده: 141

  بازدید اعضای کلینیک گیاه پزشکی شهروند از پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صبح روز دوشنبه علاقمندان به فضای سبز بعد از ثبت نام در دوره های آموزشی رایگان مرکز خدمات فنی و مهندسی فضای سبز این سازمان مستقر در پارک شهروند، از مرکز پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری خوزستان بازدید بعمل آوردند.
صالح عبدالهی مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: در راستای فرهنگ آموزش شهروندی، جمعی از شهروندان، علاقمندان و اعضاء تشکل های مردم نهاد، با هماهنگی صورت گرفته توسط دکتر محمدرضا هوشی مدیر مرکز خدمات فنی و مهندسی فضای سبز و کلینیک گیاهپزشکی شهروند، از پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری بازدید بعمل آوردند.
ایشان ضمن تقدیر از همکاری دکتر تراهی معاونت محترم آن پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری، افزود: در این بازدید توضیحاتی در خصوص درخت نخل خرما و انواع آن به همراه شناسایی و خصوصیات هر کدام به بازدیدکنندگان ارائه گردید.
عبدالهی در ادامه اشاره کرد: شهروندان از نزدیک با انواع نخیلات موجود در نخلستان پژوهشکده آشنا شدند و انواع گونه های نخل خرما و مشخصات و شرایط نگهداری هر گونه از آنها به بازدیدکنندگان آموزش داده شد.
وی اظهار کرد: در این بازدید مدیر بخش بیماری های پژوهشکده خرما، توضیحاتی در خصوص انواع بیماریهای درختان خرما و اثرات هر بیماری بر اندام مختلف و عوارض آنها ارائه نمود و چکونگی مقابله با انواع بیماریهای خرما، شناسایی و اثرات آنها بر اندام های مختلف نخل و میوه های خرما در محل آزمایشگاه و کلینیک گیاهپزشکی آن پژوهشکده ب هشهروندان آموزش داده شد.
در پایان مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز با بیان اینکه این بازدید بیش از سه ساعت به طول انجامید، خاطرنشان کرد: این بازدید علمی و آموزشی پیرو برنامه های آموزشی مرکز خدمات فنی و مهندسی فضای سبز و کلینیک گیاهپزشکی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز و با همکاری پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری خورستان با هدف ارتقاء بهره وری و دانش علمی پرسنل، شهروندان و اعضاء تشکلات مردم نهاد صورت پذیرفت که بخوشبختانه مورد استقبال و رضایتمندی کلیه اعضاء شرکت کننده قرار گرفت.
نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها