اخبار
 انتشار: 10 شهریور 1399
   مشاهده: 607

  برگزاری جلسه هماهنگی و هم اندیشی با دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان


     جلسه هماهنگی و هم اندیشی با دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان وگروه مطالعات و پژوهش برگزار شد.
دکتر بروجردنیا، مدیر اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان در این جلسه گفت: با توجه به ظرفیت علمی شرکتهای دانش بنیان زیرمجموعه دانشگاه، رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی در کشور انجام پروژههای دانش بنیان از مطالعه تا اجرا ست.
دکتر مختارباف، رئیس خدمات آزمایشگاهی و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت این شرکتها گفت: آزمایشگاههای بسیار مجهزی در برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان وجود دارد که می توانند در حل مشکلات در تمام زمینه های شهری از قبیل ساخت رنگهای نانو، قطعات مورد نیاز ماشین آلات، المانهای هوشمند و ... شهرداری اهواز کمک کنند.
رئیس گروه مطالعات و پژوهش نیز با اشاره به سابقه خوب میان دانشگاه آزاد اسلامی اهواز و شهرداری و برگزاری سمینار علمی در سالهای قبل و همچنین ظرفیت بالا، تعدد رشته ها و تعداد بالای اساتید و دانشجویان این دانشگاه در استان خوزستان تصریح کرد: امیدواریم با این رویکرد جدید دانشگاه بتوانیم برخی از مشکلات شهری را حل کنیم.
وی با اشاره به اینکه بالاترین سرمایه هر شهر، سرمایه های انسانی آن هستند، افزود: تا کنون توجه ما در استان خوزستان بیشتر بر منابع زیرزمینی از قبیل نفت و گاز متمرکز بوده، در حالیکه منابع انسانی بدلایل متعدد از قبیل خلاقیت، نامحدود بودن و شان و کرامت انسانی دارای ارزش بسیار بیشتری هستند.
خانم فرجی با تاکید بر نیاز شهرداری به همکاریجامعه علمی استان، افزود: شهرداری اهواز طی سالهای گذشته از ظرفیت دانشگاهها استفاده نموده اما امیدواریم این همکاری شکل جدیتری به خود بگیرد.وی با اشاره به وظیفه کارگروه های پژوهشی در شناسایی چالشها و ارائه راهکارها، ابراز امیدواری کرد تا بتوانیم در خدمات رسانی به شهروندان گامهای بهتری برداریم.

نویسنده خبر: معاونت برنامه ریزی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها