اخبار
 انتشار: 18 شهریور 1399
   مشاهده: 770

  بررسی طرح احداث بارانداز، توقفگاه و پایانه های بار در اهواز

     رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری از بررسی طرح احداث بارانداز، توقفگاه و پایانه های بار در اهواز با هدف ساماندهی حمل ونقل بار درونشهری خبر داد.

به گزارش واحد ارتباطات سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری اهواز، رمضان سواری با اعلام مطلب فوق گفت: در خصوص مکان یابی و شناسائی محل های مناسب برای احداث باراندازها، توقفگاه ها و پایانه های بار با کاربری های مربوطه در محدوده شهرداری ها می بایست با مدیران مناطق جهت دست یابی به اینگونه مکان ها وارد شور و مذاکره شد تا آغاز گر طرح های میان مدت و بلند مدت در این پروسه باشیم.

رییس سازمان حمل و نقل بار درونشهری و حومه شهرداری اهواز افزود: با شناسایی املاک با مساحت بیش از 20.000 متر مربع متعلق به بخش خصوصی و شهرداری با موقعیت واقع در خروجی شهر که به تصویب و تایید نهائی توسط سازمان مسکن و شهرسازی، شهرداری مناطق، معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری، و پلیس راهور رسیده. وارد این فاز از اجرا خواهیم شد.

دکتر سواری در ادامه با اشاره به اهداف اصلی اجرای این طرح عنوان کرد: این طرح در راستای جلوگیری از ورود خودروهای سنگین حمل و نقل کالا به داخل شهر و پیشگیری از تخریب زیرساختهای معابر به منظور سامان دهی حمل و نقل کالای درون شهری، آلودگی های بصری، کاهش انواع گرههای ترافیکی در سطح شهر انجام خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از عدم ساماندهی لازم حمل ونقل بار درون شهری گفت: ساماندهی ، مدیریت و نظارت حمل و نقل بار درونشهری از وظایف ذاتی سازمان در داخل شهر بوده و این سازمان در نظر دارد با توجه به تاکیدات شهردار محترم کلانشهر اهواز، برای سال آتی ، با همکاری و مشارکت مناطق مربوطه و سرمایه گذاران بخش خصوصی نسبت به شناسائی و احداث پایانه ها، باراندازها و توقفگاه های بار در ورودی های شهر اهواز اقدام و در ساماندهی ناوگان بار درون شهری و کاهش آسیب ها و مشکلات ناشی از این حوزه قدم های موثری را بردارد.

نویسنده خبر: حسینی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها