اخبار
 انتشار: 23 شهریور 1399
   مشاهده: 90

  ساماندهی دستفروشان وبازارچه های محله ای اولویت کاری سازمان ساماندهی مشاغل شهری

    به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی  ، جلسه هماهنگی با حضور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز مهندس  عالیپور ، بابک ربیعی رییس سازمان ، معاونین و مدیران سازمان در محل سازمان ساماندهی مشاغل شهری برگزار شد .

بر اساس این گزارش در ابتدای جلسه رییس سازمان گزارش کاملی از اقدامات انجام یافته توسط سازمان و پروژه های آتی سازمان در خصوص ساماندهی دستفروشان و وانت بارها ، بازارچه های محله ای و ساماندهی مشاغل مزاحم و آلاینده ارائه نمود .

ربیعی گفت : با استراتژی جلب مشارکت عمومی در اجرای پروژه های شهری ،تصمیم گرفته شد عملیات احداث بازارچه های محلی که نقش مهمی در ایجاد اشتغال منطقه ای و پایدار سازی در آمد خرد دارند به بخش خصوصی سپرده شود .

وی اجرای این طرح را یک تحول در خدمت رسانی به شهروندان اهوازی ارزیابی کرده و گفت: با مساعدت و همراهی مناطق هشتگانه، محل های مناسبی را در متن شهر به ساخت بازارچه های محله ای اختصاص می دهیم تا با افزایش سطح دسترسی شهروندان به مایحتاج روزانه خود، تردد های اضافه به مرکز شهر کاهش یابد .

 رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز در ادامه بیان کرد: طی برنامه زمانبندی شده مشخص و بر اساس آسیب شناسی صورت گرفته از عملکرد و مشکلات بازارچه های فعال در سطح شهر اهواز نسبت به بهینه سازی این بازارچه ها اقدام خواهد شد .

بابک ربیعی با بیان خبر فوق گفت: شهروندان نیازهای اولیه خود را از بازارچه های محله ای برطرف می کنند بنابراین رفع مشکلات بازارچه ها نقش مهمی در افزایش رضایتمندی شهروندان از مدیریت شهری خواهد داشت .

وی همچنین  یکی دیگراز برنامه های مهم این سازمان را احداث محلی مناسب برای استقرار کارگران ساختمانی بیان کرد .

 مهندس عالیپور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در ادامه بیان کرد :  تبدیل تهدیدها به فرصت ها می تواند مسیر توسعه شهر را فراهم نماید . به همین منظور طرح ساماندهی مشاغل شهری به منظور زمینه سازی برای فعالیت های اقتصادی شهروندان و کسبه و همچنین ایجاد فضاهای قابل دسترس ، امن و پاکیزه ای برای شهروندان که مایحتاج روزانه خود را از آن محل تامین  نمایند ، با اجرای عملیات ساماندهی بازارچه محله ای انجام خواهد شد .

مهندس عالیپور در پایان عنوان کرد: امیدواریم ضمن پیشبرد کارها و اهداف سازمان موجبات خشنودی و رضایتمندی همشهریان نیز فراهم شود .

 

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها