اخبار
 انتشار: 24 شهریور 1399
   مشاهده: 149

  مدیرعامل سازمان پارک‌ها اعلام کرد؛ هرس 18 هزار و 897 درخت کنوکارپوس

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صبح امروز صالح عبدالهی مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز به همراه سید جواد موسوی معاون مالی و اقتصادی و صادق حزباوی معاون فضای سبز و پارکها از نحوه هرس درختان کنوکارپوس در مناطق هفت و پنج بازدید به عمل آوردند.
صالح عبدالهی مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: از ابتدای مردادماه سال جاری که دستورالعمل هرس به مناطق هشتگانه اعلام شد، تا کنون حدود ۱۹ هزار درخت کنوکارپوس مورد هرس سنگین قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه آمار هرس به صورت هفتگی از مناطق هشتگانه جمع آوری می گردد، افزود: آماری که اکنون به دست ما رسیده حاکی از هرس سنگین حدود ۱۹ هزار درخت کنوکارپوس در مناطق هشتگانه می باشد و این رقم تا پایان شهریور ماه از مرز ۲۰ هزار هرس درخت عبور خواهد کرد.
ایشان دلیل هرس سنگین درختان کنوکارپوس را اینچنین عنوان کرد و اظهار داشت: با عنایت به دستور شهردار اهواز و همچنین فرا رسیدن فصل پاییز و آلرژی های فصلی و با اشاره به پیک ویروس کرونا در این فصل و همزمانی بیماری آنفولانزا، این سازمان تصمیم به هرس سنگین درختان کنوکارپوس گرفته است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اهواز در پایان خاطرنشان کرد: تا این لحظه مقاله و آزمایشی اختصاصی که نقش درخت کنوکارپوس را در مشکلات تنفسی بیان کند از سوی مراجع علمی و آزمایشگاهی اعلام نشده است و مطالبی که از دانشگاه‌ها در همایش ها علمی و تخصصی بیان می شود حاکی از بی گناهی این درخت است. لذا با توجه به سریع الرشد بودن این درخت و به جهت عدم گلدهی این درخت در فصل پاییز، دستورالعمل هرس سنگین درختان کنوکارپوس به مناطق هشتگانه ابلاغ گردید.
نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها