اخبار
 انتشار: 26 شهریور 1399
   مشاهده: 38

  نصب بنر اخطاریه برای املاک خطر آفرین سطح منطقه یک شهرداری اهواز

در راستای تامین امنیت شهروندان و پیشگیری از ایجاد خسارات جانی و مالی بنر اخطاریه برای املاک خطر آفرین نصب شد.

      به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه یک اهواز، یاسین کاوه پور مدیر منطقه از نصب چندین مورد اخطاریه برای دیوارها و ابنیه خطری سطح منطقه خبر داد.

شهردار منطقه با اشاره به ماده ۱۱۰ و بند ۱۴ قانون ۵۵ شهرداریها تصریح کرد: بر اساس ماده ۱۱۰ شهرداری می تواند نسبت به زمین یا بناهای مخروبه و غیر مناسب با وضع محل و یا نیمه تمام که در خیابان یا کوچه یا میدان قرار گرفته و منافی با پاکی و زیبایی شهر یا موازین شهرسازی باشد، به مالک اخطار نماید .

وی در ادامه افزود: این اخطاریه ها در راستای تامین امنیت شهروندان و پیشگیری از ایجاد خسارات جانی و مالی صورت صادر گردیده است و در سطح منطقه همچنان زمین هایی وجود دارد که با وجود ابلاغ اخطارهای متعدد در خصوص خطری بودن ملک و حتی جهت تعیین تکلیف آن متاسفانه تعدادی از شهروندان هنوز به شهرداری مراجعه نکرده اند و شهرداری طبق بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها اقدام به صدور اخطاریه و نصب بنر در محل نموده است که در صورت عدم مراجعه مالکین و یا تمکین از قانون , معاونت خدمات شهری شهرداری این منطقه اقدام به تخریب موارد خواهد نمود .

کاوه پور اظهار داشت : با توجه به این که زمین های بایر و ساختمان های مخروبه به محل انباشت زباله و به دنبال آن محل شیوع بیماریهای عفونی و گسترش بیماری ها و ایجاد منظره نازیبای محیط شهری می گردد؛ که این امر باعث شده شهرداری در ابتدا به صاحبان این نوع بناها اخطار و در صورت عدم توجه به اخطار ،شهرداری خود راسا نسبت به رفع خطر ساختمان مربوطه اقدام نماید.

در صورتی که مالک نسبت به ایجاد نرده یا دیوار یا مرمت آن اقدام نکند، شهرداری می تواند هرگونه اقدامی را که لازم بداند معمول و هزینه آن را از مالک دریافت کند.

نویسنده خبر: آرزو داغری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها