اخبار
 انتشار: 26 شهریور 1399
   مشاهده: 48

  ده هزار متر نخاله برداری و تسطیع در منطقه کم بر خوردار کوی مهدیس در سطح منطقه 8

خدامرادی مدیر شهرداری منطقه 8 از ده هزار متر تسطیع و جمع آوری نخاله های ساختمانی درکوی مهدیس خبر داد.
به گزارش اداره امور ارتباطات شهرداری منطقه 8 ، خدامرادی با اعلام خبر فوق گفت: در راستای پاکسازی نخاله های ساختمانی در فضاهای شهری و مناطق مسکونی و نیز حفظ بهداشت شهری عملیات پاکسازی نخاله به صورت گسترده در کوی مهدیس به متراژ ده هزار متر اجرا شد.
وی با بیان این که رسیدگی به وضعیت نظافتی سطح شهر یکی از وظایف ذاتی شهرداری ها است، اظهار داشت: متاسفانه برخی شهروندان با عدم رعایت توصیه ها و اخطارها، اقدام به دپوی خاک و نخاله در برخی زمین های رها شده و برخی معابر در سطح منطقه می کنند که این امر علاوه بر ایجاد خطرات بهداشتی و زیست محیطی، موجب چهره زشت و نازیبایی در این اماکن می شود.
خدامرادی با اشاره به اینکه محیط شهری نباید به محل تخلیه نخاله های ساختمانی و پسماندها تبدیل شود، افزود: از شهروندان تقاضا داریم به منظور حفظ بهداشت محیطی و پاکیزگی شهر از تخلیه هرگونه نخاله و پسماندی در زمین های خالی سطح شهر جداً خودداری کنند، زیرا این موضوع آسیب های بهداشتی زیادی برای شهروندان به دنبال دارد.
وی تصریح کرد: شهرداری سالیانه هزینه قابل ملاحظه ای را صرف پاکسازی نخاله هایی می کند که به چهره شهر زشتی می بخشد و رعایت این مسئله از سوی مردم و تخلیه نخاله در اماکن مجاز پیش بینی شده علاوه بر اعطای زیبایی به سیمای شهر از اتلاف هزینه هایی که باید در عمران و آبادانی شهر هزینه شود نیز جلوگیری می کند.
مدیر منطقه 8 از تخلیه نخاله‌ های ساختمانی در معابر،حاشیه خیابان‌ ها، اراضی و زمین‌ های خالی به عنوان یکی از معضلات و چالش‌ های سال‌ های اخیر شهر یاد کرد و خاطرنشان کرد: مشکل نخاله‌ های ساختمانی و تخلیه غیرقانونی این نخاله‌ از سوی برخی شهروندان و شرکت‌ های ساختمانی در داخل و اطراف منطقه به یکی از معضلات اصلی مدیریت شهری طی سال‌ های گذشته تبدیل شده است که امیدواریم شهروندان و شرکت‌های ساختمانی از این به بعد این امر را رعایت کنند.
در پایان وی گفت این حجم از نخاله برداری و تسطیع در مسیر کمربندی بین میدان تعاون تا میدان گلها ، منازل نیشکر ، شهرک گلها ، مسیر میدان بازار آهن به سمت میدان منازل صورت گرفته است .
نویسنده خبر: شهریاری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها