اخبار
 انتشار: 30 شهریور 1399
   مشاهده: 339

  شهردار اهواز خبر داد: آغاز تغییر اساسی در روند پروژه قطار شهری اهواز

به گزارش سایت شهرداری اهواز عصر یک شنبه ٣۰ شهریور مراسم انعقاد تفاهم نامه احداث و عملیات تکمیلی خط یک قطار شهری اهواز با حضور استاندار خوزستان ، شهردار اهواز و سردار شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج)، دکتر محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) ، اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، کریم حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس، مدیران استانی و مدیریت شهری برگزار شد.

شهردار اهواز در آیین انعقاد تفاهمنامه احداث و عملیات تکمیلی خط یک قطار شهری اهواز بیان کرد: عملیات اجرایی پروژه قطار شهری اهواز از سال ۱۳۸۵ با مبلغ ۷۹۰ میلیون دلار اعتبار آغاز شد که طبق برنامه ریزی باید در مدت چهار سال این پروژه به اتمام می رسید.
موسی شاعری افزود: پس از گذشت حدود ۱۵ سال از زمان برگزاری مناقصه این پروژه و با وجود آنکه مبلغی حدود ۲ برابر تمام مبلغ اولیه بخش سیویل پروژه قطار شهری اهواز پرداخت شده است، شاهد پیشرفت ۲۸درصدی هستیم در پروژه هستیم.
وی ادامه داد: در تمام این سالها مقام عالی دولت در خوزستان به عنوان رییس شورای سازمان، شهرداران مختلف و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز تلاش کردند تا مشکلات با پیمانکار این پروژه را به سرانجام برسانند.
شاعری با بیان اینکه همه مسوولان تلاش کردند تا قفل این پروژه شکسته شود گفت: از یک مقطع به بعد هدف ما تعیین تکلیف این پروژه بود زیرا پاسخی بابت اتمام این پروژه به مردم نداشتیم. برخی از کلانشهرها که احداث پروژه مترو را پس از ما آغاز کردند درحال ساخت خط چهار مترو خود هستند.
وی ادامه داد: فسخ قرارداد با پیمانکار قبلی، ابلاغ آن و برنامه ریزی برای اجرای پروژه هدف ما بود. در سال ۹۸ نشستی با معاون اقتصادی وزارت کشور برگزار کردیم و شرکت کیسون (پیمانکار پروژه) تعهداتی داد که به آن عمل نکرد.

شهردار اهواز در این مرا سم از فرمانده قرارگاه خاتم بابت همکاری های این قرارگاه تشکر کرد و افزود: امروز تفاهم نامه فاز یک قطار شهری با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء منعقد شد که شروع حرکت اجرایی برای بزرگترین پروژه شهر اهواز خواهد بود و عملیات اجرایی پس از مطالعات تکمیلی قرارگاه و مقدماتی که شهرداری اهواز باید فراهم کند، شروع می شود.
شاعری در پایان گفت: اگرچه هیچ یک از اعضای حاضر در این جلسه، قصوری در انعقاد قرارداد کیسون ندارند اما بابت این اتفاق و تاخیرات به وجود آمده متاسفیم.
 

نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها