اخبار
 انتشار: 06 مهر 1399
   مشاهده: 114

  مدیر عامل سازمان پارکها عنوان کرد؛ 43 هزار و 941 اصله درخت کنوکارپوس تا پایان شهریور ماه هرس شدند

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صالح عبدالهی مدیر عامل این سازمان از هرس بیش از 25 هزار اصله درخت کنوکارپوس در مناطق هشتگانه شهرداری اهواز در نیمه دوم شهریور ماه امسال خبر داد.

   صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: نیمه دوم شهریور ماه امسال، 25 هزار و 44 اصله درخت کنوکارپوس در مناطق هشتگانه هرس شده است.
وی با بیان اینکه مناطق دو، شش و پنج بیشترین هرس را داشته اند، عنوان کرد: منطقه دو با هرس هشت هزار و 66 اصله، منطقه شش با هرس چهار هزار و 185 اصله و منطقه پنج با هرس دو هزار و 994 اصله درخت کنوکارپوس به ترتیب بیشترین هرس را در مناطق خود داشته اند.
عبدالهی بر هرس درختان به بذر رفته تأکید کرد و اذعان داشت: در دستور العمل نحوه هرس درختان کنوکارپوس آمده است، اولویت هرس با درختانی است که به بذر رفته و امکان گرده افشانی در فصل پاییز را دارند. زیرا بعد از هرگونه هرس درختان کنوکارپوس عقیم شده و حدود شش ماه به گلدهی نمی روند.
در پایان ایشان با اشاره به اینکه عملیات هرس درختان کنوکارپوس ادامه خواهد داشت، یادآور شد: عملیات هرس درختان کنوکارپوس همچنان در مناطق هشتگانه ادامه دارد و تا کنون 43 هزار و 941 اصله درخت کنوکارپوس در دو ماه گذشته از سوی مناطق هشتگانه هرس سنگین شده است.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها