اخبار
 انتشار: 08 مهر 1399
   مشاهده: 280

  آموزش های برخط ، رویکرد نوین آموزش کارکنان در شهرداری اهواز

 

      اداره کل نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات شهرداری از اجرایی شدن آموزش های برخط و مجازی در شش ماهه اول سال 99 خبر داد .

   مدیر کل نوسازی، تحول اداری وفناوری اطلاعات گفت: با شیوع ویروس کرونا و الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رویکرد اجرای آموزش های کارکنان ازشیوه های حضوری به روش های نوین مجازی و الکترونیکی تغییر کرد. این اقدام که با همکاری سازمان فاوا و بهره حداکثری از امکانات فناوری اطلاعات به ثمر رسید قدم بسیار موثری بود که از نتایج مثبت آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

  1. بهره مندی یکسان کارکنان از فرصت های آموزشی
  2. صرفه جویی در وقت و هزینه های جاری آموزشی
  3. ارایه محتواهای استاندارد در اجرای آموزش کارکنان

  دین پرست گفت: یکی از آسیب های آموزش کارکنان در سالهای گذشته شرایط اقلیمی و عدم امکان برگزاری کلاس ها به دلیل کوتاه شدن ساعت اداری جهت صرفه جویی انرژی بوده که با کمک اجرای آموزش های مجازی و الکترونیکی این مشکل مرتفع شد، و شاهد رشد چشمگیر مشارکت کارکنان در آموزش های ضمن خدمت بودیم، به نحوی که در شش ماهه اول سال جاری شاهد افزایش تعداد شرکت کنندگان و رشد دو برابری شاخص نفر ساعت اجراشده آموزش های ضمن خدمت  در مدت مشابه سال گذشته بوده ایم .

   وی افزود: از جمله اقدامات انجام شده برای بهبود  بستر آموزش کارکنان در شش ماهه دوم امسال  تهیه 10 عنوان محتوای آموزشی در قالب SCORM(مدل مرجع عناصر آموزشی اشتراک پذیر) استقرار سامانهLMS (سامانه مدیریت یادگیری) جهت آموزش های برخط، تهیه پنل پیامکی هوشمند و صدور گواهی نامه الکترونیک پایان دوره آموزشی  بیان کرد.

در پایان وی نسبت به اینکه کلیه امور اجرایی و برنامه ریزی شده به شکل درون سازمانی با  استفاده از بدنه کارشناسی اداره آموزش و توان فنی سازمان فاوا مهیا شده ابراز خرسندی کرد و افزود:  امیدواریم با مشارکت همکاران و ارتقای فرهنگ سازمانی در گسترش آموزش های ضمن خدمت با رویکردهای نوین مبتنی و برفناوری اطلاعات به موفقیت های بیشتری دست یابیم.

 

 

نویسنده خبر: مرتضی فاطمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
دسته‌بندی خبرها