اخبار
 انتشار: 03 آبان 1399
   مشاهده: 146

  مدیر عامل سازمان پارکها : بیش از 113 هزار درخت بزرگ کونوکارپوس در مناطق هشتگانه هرس شد

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز، صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز از هرس بیش از 113 هزار درخت بزرگ کونوکارپوس در سال جاری خبر داد.

صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: حسب دستور شهردار کلانشهر اهواز مبنی بر هرس درختان بزرگ کونوکارپوس در سطح مناطق هشتگانه قبل از بارش باران های پاییزی و تداخل بیماری های آلرژی زا همزمان با وجود ویروس کرونا، 113 هزار و 414 اصله درخت بزرگ کونوکارپوس در مناطق هشتگانه هرس شد.
وی با ابراز امیدواری در خصوص هرس گسترده درختان کونوکارپوس، افزود: خوشبختانه امسال با همکاری مناطق هشتگانه هرس درختان کونوکارپوس با وسعت بیشتری صورت گرفت و اغلب درختان کونوکارپوس که تاج برافراشته داشتند و به گلدهی رسیده بودند، از سوی مناطق هشتگانه و با نظارت سازمان پارکها هرس شدند.
این مقام مسئول با اشاره به تعداد درختان هرس شده، ابراز کرد: طبق دستور العمل ابلاغی به مناطق هشتگانه تعداد 113 هزار و 414 اصله درخت کنوکارپوس هرس سنگین شده است.
صالح عبدالهی عنوان کرد: بیشترین هرس درختان کنوکارپوس در نیمه اول مهر ماه سال جاری به ترتیب در منطقه پنج با 5 هزار و 546 اصله، منطقه هشت 3 هزار و 469 اصله و منطقه یک 3 هزار و 172 اصله صورت گرفته است.
وی با ذکر اینکه هرس درختان کنوکارپوس کماکان با نظارت این سازمان در حال انجام است، اظهار کرد: این عملیات تا قبل از بارش اولین باران پاییزی ادامه خواهد داشت و تمامی درختان کونوکارپوس به گل نشسته هرس خواهند شد.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها