اخبار
 انتشار: 10 آبان 1399
   مشاهده: 279

  برگزاری کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل و مانور تخلیه امن


بمناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل صبح امروز کارگاه آموزشی با موضوع «تهدیدات زیستی،جنگ های نوین » و مانور تخلیه در ساختمان شهرداری اهواز برگزار شد.

به گزارش امور ارتباطات معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز این کارگاه و مانور آموزشی، به همت واحد امور مقابله با بحران و پدافند غیرعامل و در راستای اجرای شیوه نامه ارسالی از سازمان پدافند غیرعامل کشور ،با حضور جناب آقای سعیدی نیا قائم مقام محترم شهردار،مرداحسینی سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز ، مدیران و معاونین مناطق ،مدیران عامل سازمان ها و همچنین جمعی از نمایندگان دستگاه های اجرایی از قبیل :اداره کل پدافند غیرعامل استان خوزستان، ،اداره کل راه و شهر سازی،هلال احمر و... برگزار شد.

سعیدی نیا قائم مقام شهردار در حاشیه این مراسم با تبریک ولادت پیامبر اسلام (ص) و همچنین آغاز هفته وحدت گفت:در پدافند غیرعامل اقشار مختلف مردم مینوانند نقش ایفا نموده و این موضوع صرفا یک امر نظامی نیست.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به پیشرفت علم و فناوری در دنیای مدرن امروز،نوع تهدیدات نیز تغییر کرده و شکل تازه ای گرفته و تهدیدات سایبری جایگزین تهدیدات نظامی شدند و ما نیز می بایست آمادگی خود را در مقابل هر نوع تهدید حفظ کنیم.

همچنین در پایان کارگاه آموزشی حاضرین با ترک ساختمان و پناه بردن به محل های امن تعیین شده مانور را آغاز کردند.

گفتنی است در پایان از تعدادی از آتش‌نشانان و مربیان هلال احمر توسط آقای مرادحسینی سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز تجلیل به عمل آمد.

نویسنده خبر: و. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها