اخبار
 انتشار: 16 آبان 1399
   مشاهده: 260

  با دستور موسی شاعری شهردار اهواز فراخوان سرمایه گذاری اولین پروژه زیرساختی شهرهوشمند نوین منتشر شد

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فاوا شهرداری اهواز؛سید محمد پژوهیده رئیس سازمان فاوا شهرداری اهواز گفت: به دستور شهردار اهواز و در راستای تحقق اهواز نوین از ابتدای سال جاری مطالعات اجرای زیر ساخت شهر هوشمند و ایجاد فیبرنوری یکپارچه شهری آغاز شد.
رئیس سازمان فاوا در این رابطه افزود: این رخداد یکی ازمهمترین پروژه های شهر اهواز در سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات است که با بهره‌گیری از توان سرمایه گذاران و شرکتهای ذیصلاح، اجرا و پیاده سازی می شود.

وی تشریح کرد: پیش از این شهرداری اهواز کمتر از 15 کیلومتر فیبر نوری داشته که بهره برداری و تجاری سازی کامل نشده است و طی یک سال گذشته سازمان فن آوري اطلاعات و ارتباطات شهرداری موفق شد این زیرساخت را حدود 80 کیلومتر افزایش دهد که با اجرای این پروژه شهرداری به زیرساخت مناسبی بالغ بر 230 کیلومتر خواهد رسید.

پژوهیده عنوان کرد: پروژه زیرساخت شهرهوشمند با تلفیق نیاز شهری و شهروندی در نوع خود منحصر به فرد است و یکی از ویژگی های آن اشتراک گذاری حداکثری زیرساختها برای شهرهوشمند، اینترنت همراه 5G و اینترنت پرسرعت ثابت برای شهروندان اهوازی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با تاکید شهردار اهواز بر اجرای طرح های نوین برای شهروندان، این سرمایه گذاری بالغ بر 4 هزار میلیارد ریال پیش بینی شد که در نوع خود بی نظیر است و اولین پروژه ICT با چنین حجم سرمایه گذاری در شهرداری اهواز میباشد.

سید محمد پژوهیده در پایان از حمایت های مستمر شهردار اهواز در به ثمر رساندن این پروژه که باعث بالا رفتن کیفیت زندگی شهروندی می شود تشکر و قدردانی کرد.
نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها