اخبار
 انتشار: 20 آبان 1399
   مشاهده: 156

  نشست هم اندیشی مدیران شهری با محوریت ساماندهی صنوف آلاینده

   نشست هم اندیشی مدیران شهری با محوریت ساماندهی صنوف آلاینده

به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری  و فرآورده های کشاورزی نشست هم اندیشی و تعامل مدیریت شهری با هدف برنامه ریزی و همکاری های بیشتر با حضور مراد حسینی معاون خدمات شهری ،بابک ربیعی رییس سازمان ساماندهی، آهن جان مشاور شهردار وعلیزاده مدیر پیشگیری از تخلفات شهری برگزار شد.

مراد حسینی معاون خدمات شهری شهرداری در ابتدا گفت :ساخت مجتمع های صنفی درون شهری، برون شهری و حاشیه شهری از جمله بسترهای لازم جهت اجرای برنامه های ساماندهی است.

وی گفت : تعداد مجتمع ها، محل استقرار، طراحی و ساخت آنها از مواردی است که باید با استفاده از اسناد و مطالعات باالادستی و با همکاری و همراهی اتحادیه ها تعیین و اجرا گرددجهت اجرای این مصوبه، ابتدا لازم است تا با اولویت بندی صنوف اهواز، صنوف اولویت دار جهت اجرای طرح ساماندهی را تعیین کرد.

بابک ربیعی رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری در ادامه گفت : همان گونه که از اسم سازمان ساماندهی مشاغل شهری وفرآورده های کشاورزی بر می آید این سازمان دو وظیفه عمده بر عهده دارد: موضوع میادین وبازارهای میوه و تره بار وساماندهی کلیه صنوف! یعنی بحث میادین میوه و تره بار در یك طرف و موضوع ساماندهی سایر صنوف در طرف دیگر قرار گرفته است. با توجه به گستردگی و چند بعدی بودن طرح ساماندهی صنوف، لازم است تا ساختار سازمانی متناسب با آن اصلاح شود.

وی در ادامه بیان کرد :ساماندهی صنوف از یك طرف نیازمند دخالت سازمان ها و نهادهای مختلف دولتی و غیر دولتی است  و از طرفی اجرای بسیاری از برنامه های ساماندهی مانند اجرای بند 20و یا ساخت مجتمع ها مستلزم همکاری بخش های مختلف شهرداری و به خصوص شهرداری مناطق است.

 بنابراین در صورتی که ساختار سازمانی مناسبی شکل نگیرد و جایگاه سازمان های مختلف و بخش های مختلف شهرداری در برنامه ساماندهی مشخص نگردد، اجرای پایدار طرح ها امکان پذیر نخواهد بود.

ربیعی گفت : استفاده از پتانسیل شهرداری مناطق مزایای زیر را دارا می باشداز جمله افزایش سرعت در اجرای طرح ها و رسیدگی به شکایات، جلوگیری از ایجاد صنوف مزاحم جدید، افزایش نظارت بر صنوف، افزایش کارایی احکام صادر شده، شناسایی دقیق تر منطقه و تهیه طرح های اجرایی، هماهنگی در لحاظ کردن بحث ساماندهی در طرح های تفصیلی .

رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری در ادامه افزود : در آیین نامه ایجاد مجتمع های صنفی اکثر وظایف بر عهده استانداری و مجمع امور صنفی و اتحادیه ها قرار می گیرد و شهرداری فقط در پاسخ به استعلامات استانداری مربوط به احداث مجتمع های صنفی نقشی مستقیم دارد. مطابق آیین نامه حدود 12 سازمان و نهاد در فرایند ساماندهی صنوف در قالب مجتمع های صنفی دخیل می باشند. در حالی که تاکنون اقدامات صورت گرفته در این زمینه عمدتاً توسط شهرداری و به تنهایی صورت می پذیرفته است. افزایش نقش نهادها و سازمان ها در این فرایند از طرفی موجب افزایش بروکراسی های اداری و کاهش سرعت کار خواهد شد اما از طرف دیگر نقش آفرینی حدود 12 سازمان و نهاد می تواند در تسهیل اجرای کار موثر باشد.

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها