اخبار
 انتشار: 01 آذر 1399
   مشاهده: 27

  اجرای 10 عملیات مهار آتش و امداد ونجات توسط آتش نشانان

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از انجام 10 عملیات اطفا حریق و امداد و نجات در 24 ساعت گذشته خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، ابرهیم قنبری بیان کرد: سی ام آبان ماه سال جاری ساعت 15 و 29 دقیقه با تماس تلفنی شهروندی با سامانه 125 سازمان، حریق تراس واحد مسکونی در مجتمعی در منطقه زیتون کارمندی بین زیتون و زمزم آتش نشانان را از نزدیک ترین ایستگاه رهسپار محل حادثه کرد و آتش نشانان با استفاده از تجهیزات خاموش کننده حریق را مهار و از سرایت حریق به داخل ساختمان مسکونی جلوگیری کردند.
وی به نشت گاز از علمک گاز در منطقه کمپلو شیخ بها جنوبی خیابان رامین در ساعت 19 و 30 دقیقه اشاره و تصریح کرد: آتش نشانان سریعا در محل حاضر شدند و با ایمن سازی و رفع نشت گاز از وقوع حوادث احتمالی جلوگیری کردند. ضمن اینکه اتصال برق در طبقه سوم رستوران در منطقه پادادشهر ساعت 20 و 11 دقیقه منجر به آتش سوزی شد و آتش نشانان به محض ورود با دود غلیظی در ساختمان مواجه شدند که با قطع برق و گاز ساختمان و استفاده از 2 رشته لوله آبرسان موفق به مهار حریق شدند و دود ناشی از حریق را با استفاده از دستگاه فن فشار مثبت تخلیه کردند.
قنبری توضیح داد: خودرو تیبا ساعت 21 و 56 دقیقه در مسیر زرگان جنب مسجد امام حسین (ع) به علت بی احتیاطی راننده واژگون شد.
 وی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه آسیب جانی نداشت، افزود:آتش نشانان با چیدمان علایم هشدار دهنده ترافیکی در مسیر خودرو واژگون شده را به حالت اولیه بازگرداندند و خودرو را به حاشیه امن مسیر انتقال دادند.
قنبری به حادثه نشت گاز خودرو پراید ساعت 22 و 51 دقیقه در منطقه زیتون کارمندی خیابان فاطمی بین زهره و زاویه اشاره و عنوان کرد: نشت گاز که به علت فرسودگی سیستم گاز LPG خودرو رخ داده بود توسط آتش نشانان و بدون اتلاف وقت برطرف و از وقوع حریق و حادثه احتمالی جلوگیری شد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در پایان به عملیات نجات محبوس شدگان اماکن در مناطق کوی ملت خیابان کارون، زیتون کارمندی خیابان هدایت ، نادری خیابان ادهم، سی متری خیابان مسلم، یوسفی خیابان نجاریان رخ داده بود اشاره و اظهار داشت: آتش نشانان در این عملیات ها هفت شهروند را نجات دادند.

نویسنده خبر: علی میری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها