اخبار
 انتشار: 08 آذر 1399
   مشاهده: 200

  مدیرعامل سازمان پارکها؛ اجرای طراحی 22 پارک محله ای در مناطق هشتگانه

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صالح عبدالهی مدیر عامل این سازمان از طراحی 22 پارک و فضای سبز محله ایی در مناطق هشتگانه شهرداری اهواز خبر داد.

    صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز گفت: این سازمان در راستای اهداف خود که همانا نظارت، طراحی، اجرا و حفظ و نگهداری از فضای سبز می باشد، بنا به درخواست مناطق هشتگانه، اقدام به طراحی 22 پارک محله ایی و فضای سبز کرده است.
وی با اشاره اینکه درخواست طراحی این پارکها از سوی مناطق به این سازمان ارجاع شده است، افزود: طراحی 15 پارک جدید محله ایی و فضای سبز به اتمام رسیده و طراحی هفت پارک دیگر در حال تکمیل است.
ایشان با بیان اینکه در صورت اجرای این پارکها سرانه فضای سبز اهواز افزایش پیدا خواهد نمود، اذعان داشت: مساحت کل پارک های طراحی شده حدود 2/45 هکتار می باشد که در صورت تأمین اعتبار و اجرای آن، سرانه فضای سبز اهواز 31 صدم درصد به ازای هر نفر افزایش پیدا خواهد کرد.
این مقام مسئول سرانه کنونی فضای سبز را 85/11 به ازای هر نفر اعلام نمود و اظهار کرد: پراکندگی و طراحی پارکهای مورد نظر به ترتیب 9 پارک در منطقه هشت، 3 پارک در مناطق دو، سه و پنج، 2 پارک در منطقه شش و یک پارک در مناطق یک و چهار می باشد.
عبدالهی با ابراز امیدواری در خصوص تأیید و تأمین اعتبار طراحی و اجرای پارکها، خاطرنشان کرد: با عنایت به رشد جمعیت و افزایش وسعت کلانشهر اهواز در سال های اخیر و همچنین لزوم رسیدگی به مناطق محروم و کمتر برخوردار، متعادل ساختن امکانات و فضاهای تفریحی در این مناطق و تخصیص اعتبار جهت اجرای این پروژه ها، اهمیت اجرای این پروژه ها بیشتر از گذشته خواهد بود.

نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها