اخبار
 انتشار: 06 دی 1399
   مشاهده: 163

  آبیاری درختان به روش تشتکی در منطقه یک اهواز

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ صالح عبدالهی از اجرای تشتک گذاری درختان بلوار ساحی شرقی رودخانه کارون واقع در منطقه یک خبر داد.
صالح عبدالهی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز با اشاره به عملکرد قابل توجه فضای سبز منطقه یک شهرداری اهواز در خصوص تشتک گذاری درختان بلوار ساحلی شهید فهمیده، گفت: توجه به ریشه گیاه بسیار حائز اهمیت است، زیرا ریشه آب و مواد مغزی را از خاک جذب و آبرسانی به برگ گیاه را انجام می دهد و سلامت گیاه را بر عهده دارد.
وی ضمن تأکید بر اهمیت ریشه در گیاهان افزود: آبرسانی به گیاهان بنابر عواملی از قبیل فصل، نوع خاک، نوع کود و تاثیرات آب و هوایی متفاوت است. به طور مثال برای چمن ها و از این قبیل گیاهان که ریشه های آنان به شش اینچ در خاک می رسد و برای درختچه ها و درختان به 12 اینچ در خاک می رسد، لذا آبیاری آنها متفاوت می باشد.
عبدالهی با اشاره به آبیاری تشتکی عنوان کرد: اطراف درخت یک چاله به عمق 30 و شعاع 75 سانتیمتر ایجاد می کنیم. البته با توجه به سن درخت میزان عمق 15 تا 30 سانتیمتر و شعاع بین 40 تا 75 سانتیمتر قابل تغییر است.
ایشان با بیان اینکه زمان آبیاری گیاهان نیز مهم می باشد، یادآور شد: آبیاری بهتر است در صبح زود و اوایل شب صورت گیرد تا آب توسط نور خورشید کمتر تبخیر شود و رطوبت بیشتری روی گیاه باقی بماند.
این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: بوسیله این نوع از آبیاری آب به تنه درخت برخورد نمی کند و در سایه انداز درخت در یک مسیر دایره‌ای به همان عرض طی شده و به طرف درخت بعدی راه می‌یابد، زیرا در خارج از سایه‌انداز درخت به هر روش ممکن از نفوذ آب جلوگیری می‌شود و همچنین شرایط برای رشد علف‌های هرز کمتر فراهم خواهد شد و بیشترین ذخیره آبی در ناحیه ریشه فراهم می شود.
نویسنده خبر: معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها