اخبار
 انتشار: 22 دی 1399
   مشاهده: 157

  خودروهای فاقد معاینه فنی از یکم بهمن ماه سال جاری اعمال قانون خواهند شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز از اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی، از یکم بهمن ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، عبدالامیر مجدم با اشاره به اجرای طرح محدوده کاهش آلودگی هوا، اظهار داشت:  از تاریخ یکم بهمن ماه سال جاری، خودروهای فاقد معاینه فنی، طبق مصوبه شورای ترافیک استان، اعمال قانون خواهند شد و دوربین های هوشمند ترافیکی سطح شهر به صورت خودکار توانایی شناسایی و اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی را دارند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز از مالکان خودروهای مشمول این طرح دعوت کرد به منظور توسعه هوای پاک و کنترل ایمنی خودروها، حتما معاینه فنی خودرو را در تاریخ مقرر و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به انجام رسانند.

ایمان شریفی دبیر ستاد معاینه فنی خودرو در همین راستا، با اشاره به آمادگی مراکز معاینه فنی سطح شهر اهواز جهت خدمت رسانی به خودروهای فاقد معاینه فنی، ابراز داشت: اين طرح در تمام ساعات شبانه روز فعال است و تمامی خودرو ها از لحاظ داشتن گواهی معاینه فنی معتبر، کنترل می شوند.

لازم به توضیح است، این طرح با هدف بهبود کیفیت هوا اجرایی شده و حروف LEZ مخفف عبارت Low mission Zone است که در فارسی به معنای "منطقه انتشار کم آلایندگی" می باشد.

نویسنده خبر: ل صفی خانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها