اخبار
 انتشار: 23 دی 1399
   مشاهده: 278

  فراخوان عمومی طرح دیوارنگاری در استقبال از نوروز1400 منتشر شد

فراخوان طراحی نقاشی دیواری ویژه مناطق 8 گانه اهواز با هدف زیباسازی شهر، منتشر شد.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز در این فراخوان که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز با هدف زیباسازی و بهسازی تعدادی از جداره ¬های شهری واقع در سطح شهر اهواز و با موضوع " شهر رنگی " منتشر شد، خلاقیت در طراحی، جامعیت طرح، تلفیق و ترکیب فضای سنتی و مدرن از جمله محور‌های فراخوان عنوان شده است.

مکان اجرای طرح‌هایی که تایید می‌شود، دیواره‌های موجود در معابر اصلی در سطح شهر، دیواره‌های مدارس در پایه‌های تحصیلی دبستان، متوسط اول و متوسطه دوم، بوستان‌ها و فضای سبز ، زمین و مجموعه‌های ورزشی و مساجد است.

خانم نیک رو، دبیر فراخوان عمومی نقاشی دیواری شهر اهواز ضمن اعلام این خبر افزود: موضوع طراحی دیواره‌های مدارس سطح شهر در پایه‌های تحصیلی دبستان، متوسط اول و متوسطه دوم نیز مسائلی، چون ارتقاء فرهنگ شهروندی و تاکید بر حق تقدم عابر پیاده بر سواره، ترافیک، آلودگی هوا، شهر رنگی، ایمن و پاک، شهر هوشمند، جذابیت‌های کتاب و کتاب‌خوانی، بازی با حروف الفبا و اعداد و هویت علمی ایران به ویژه خوزستان است.

وی اذعان داشت: همچنین موضوع طراحی دیواره‌های بوستان‌ها و فضای سبز مسائلی، چون اهمیت خانواده و جاذبه‌های رابطه با والدین، گسترش فرهنگ گفتگو و تعاملات میان فرهنگی، گسترش فرهنگ مطالعه و ارتقاء دانش و مهارت آموزی و طبیعت، معماری و هنر‌های سنتی و دستی اهواز و خوزستان نیز می‌باشد.

موضوع طراحی دیواره‌های کوچک در معابر اصلی شامل امام رضا (ع) و جلوه‌های زیارت، حرم مطهر و معماری زیبای آن، مشهد شهر عابر محور و مشهد شهر نیکان است.

بر پایه این گزارش در زمین و مجموعه‌های ورزشی نیز موضوع ارتقاء فرهنگ ورزش و تحرک، تصاویر و صحنه‌های خاطره انگیز از فعالیت‌های ورزشی و نماد‌های هویتی به ویژه ورزش‌های باستانی و پهلوانی و زورخانه‌ای بر روی دیوار نقش خواهد بست.

دیواره‌های مساجد نیز با موضوعات خاطرات ونمادهای هشت سال دفاع مقدس، داستان‌های قرآنی و وقایع تاریخی اسلام، تکریم اهل بیت (ع) و نماد‌ها و نشانه‌های معماری اسلامی مزین خواهد شد.

نیک رو، دبیر فراخوان عمومی نقاشی دیواری شهر اهواز، اعلام کرد: علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان وقت اداری 29بهمن ماه ساعت 13 امسال، طرح‌های پیشنهادی خود را به دبیرخانه خانه کمیته فضاسازی شهری اهواز ارسال کنند و طرح‌هایی که مورد تایید شورا قرار نگیرد، عودت داده نمی‌شود؛ همچنین طراحان می‌توانند برای هر موضوع طرح‌های جداگانه ارائه دهند و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

لذا هنرمندان و علاقمند شرکت در فراخوان مذکور جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت سازمان به آدرس http://social.ahvaz.ir و لینک فراخوان عمومی نقاشی دیواری شهر اهواز در استقبال از بهار 1400 مراجعه نمایند.
ستاد کمیته فضاسازی شهری اهواز بهار 1400 سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز ، مفتخر است پذیرای آثار شما هنرمند گرامی در فضای شهر اهواز باشد.

نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها