اخبار
 انتشار: 29 دی 1399
   مشاهده: 145

  علی دغاغله پژوهشگر نمونه شهرداری شد

علی دغاغله پژوهشگر نمونه شهرداری شد

به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری، علی دغاغله مسئول مطالعات ساماندهی سازمان ساماندهی مشاغل شهری، به عنوان پژوهشگر نمونه شهرداری معرفی شد .

علی دغاغله گفت : هفته پژوهش ، فرصتی مناسب برای بررسی دستاوردها و چالش های فراروی حوزه پژوهش و تقدیر از پژوهشگران و فعالان و برگزیدگان بخش های  مختلف پژوهشی و تحقیقاتی است. نقش و اهمیت پژوهش و پژوهشگر، در ابعاد مختلف حیات فردی و اجتماعی امروز بشر غیر قابل انکار است و به زبان ساده، امروز، بشریت هرچه دارد از پژوهش دارد. پژوهش گامی است که محقق برای شفاف سازی مسئله ای مبهم و کلیدی و گرهی ناگشوده از امور بشری برمی دارد تا پاسخی دقیق و منطقی برای حل آن و به تبع آن، حل بخشی از مشکل جامعه و بشر بیابد.

وی گفت : رسالت اصلی پژوهشگر و محقق، دفاع از اصالت حقیقت و تبیین و تشریح و تلاش برای وصول بدان و کشف و روشن کردن مجهولات است. محقق کسی است که به منظور کشف حقایق، در دریای اندیشه و علم غوطه ور می شود تا به گوهر گرانبهای واقعیت دست یابد تا بدان واقعیت، پرده های تاریک جهل را کنار زده و به کمک یافته های خود، رفاه و آرامش و آسایش دنیوی و اخروی را برای جامعه خود به ارمغان آورد یا رسیدن بدان را تسهیل کند.

دغاغله در ادامه گفت : پژوهشگران واقعی، سرمایه های واقعی بشریتند و روشن کننده راه پرپیچ و خم رسیدن به سعادت دنیوی و اخرویِ پیش روی انسان اند. هدف پژوهش، حل مساله است به کمک عقل عزیزِ مَوهِبَتی، برای نزدیک‌تر شدن به حقیقت و واقعیت های شگفت آور و عظیم  نهفته در کائنات و جهان هستی است؛ حقیقتی که راز و رمز آفرینش است و به مدد عقل ناب و به دور از توهم و یک سو نگری و تعصب، قابل کشف است تا بر مبنای این کشف مقدس، طبیعت و قوای آن در خدمت انسان و برای رسیدن به تعالی انسان درآید.

 وی در پایان گفت : با توجه به افق های پیش روی میهن عزیزمان، ضرورت مقابله با چالش های فراروی آن را برای داشتن کشوری مستقل و توسعه یافته ایجاب می کند. برای مقابله با این چالش ها و حل مشکلات پیش رو، نقش پژوهش چنان برجسته و انکارناپذیر می نماید که می توان آن را تنها نیروی محرک توسعه در همه حوزه ها، اعم از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه دانست.توسعه و پیشرفت و تعالی مادی و معنوی، بدون انجام پژوهش های گسترده و مبتنی بر اصول علمی، دست نیافتنی است.

 

 

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها