اخبار
 انتشار: 04 بهمن 1399
   مشاهده: 121

  برگزاری پنجمین جلسه تبدیل پل هلالی (سفید) به پیاده راه و بررسی تاثیر آن بر ترافیک هسته مرکزی شهر و محدوده ی اطراف آن

پنجمین جلسه تبدیل پل هلالی (سفید) به پیاده راه برگزار شد و تاثیر آن بر ترافیک هسته مرکزی شهر و محدوده ی اطراف آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، عبدالامیر مجدم اظهار داشت: پنجمین جلسه تبدیل پل هلالی (سفید) به پیاده راه با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی، مدیر کل مهندسی و ایمنی ترافیک، مدیرکل مطالعات و طراحی، نماینده شرکت مشاور، نمایندگان سازمان اتوبوسرانی و جمعی از مدیران و کارشناسان مربوطه در محل این معاونت برگزار شد و تاثیر آن بر ترافیک هسته مرکزی شهر و محدوده ی اطراف آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز تصریح کرد: در این جلسه پس از بحث و بررسی فراوان، مقرر شد محدوده پیاده راه تا خیابان رستگاری و از شرق تا خیابان بهبهانی مورد مطالعه قرار گیرد و نیز ارزیابی خط ویژه خیابان آزدگان توسط شرکت مشاور انجام و نتایج پارکبان های هسته مرکزی شهر به شرکت مشاور منتقل شود.

عبدالامیر مجدم اضافه کرد: همچنین در این جلسه، موضوع مسدود کردن پل معلق هم به صورت جامع، مورد ارزیابی قرار گرفت و مصوب شد با توجه به محدودیت های ایجاد شده برای سرویس های تاکسی و اتوبوس، چنانچه هدف بستن پل باشد، حتما محل استقرار و مسیر دسترسی سرویس های همگانی مشخص و اثر ایجاد محدودیت بر محور ساحلی نیز ارزیابی شود؛ همچنین می بایست در این خصوص حتما رضایتمندی شهروندان و زمانبندی صحیح، مورد توجه قرار گیرد.

مجدم ادامه داد: می بایست هرچه سریعتر مطالعات BRT و اسناد فرادست اثر گذار بر طرح ارزیابی و نتایج آن با مطالعات جامع هماهنگ شود، همچنین استحکام سازه ای پل از نظر گارانتی فنی، از معاونت فنی و عمرانی شهرداری اهواز استعلام شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز در پایان خاطر نشان کرد: چنانچه پیاده راه سازی پل معلق انجام شود، باید مدیریت پارک حاشیه ای در منطقه امانیه انجام گیرد، همچنین محدوده مطالعات حتما باید بزرگتر از هسته مرکزی شهر (CBD) باشد تا مسائل حمل و نقل همگانی روانتر انجام گیرد.

نویسنده خبر: ل صفی خانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها