اخبار
 انتشار: 05 بهمن 1399
   مشاهده: 390

  آغاز به کار دومین نمایشگاه تخصصی و بین المللی مسکن و شهرسازی و دومین نمایشگاه شهر هوشمند

دومین نمایشگاه تخصصی مسکن و شهرسازی و دومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران صبح امروز با حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور ، دکتر شجاعان رئیس مرکز توسعه ارتباطات، اطلاعات و آمار وزارت کشور ، دکتر شکرچی زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و روسای اتحادیه ها و انجمن های صنفی در محل مصلای امام خمینی (ره) گشایش یافت.

 به گزارش سایت شهرداری اهواز این دو نمایشگاه با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، مرکز توسعه دولت الکترونیک در بخش های مسکن ، شهرسازی، عمرانی، پژوهشی، مخابراتی، پروژه های شهری و شهر هوشمند برگزار شده است.

علی احمدی سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز در این رابطه عنوان کرد:
شهرداری اهواز با هدف ارائه دستاوردها و عملکرد خود در این نمایشگاه حضوری پررنگ داشت و برنامه ها و دستاوردهای یکساله خود را در معرض دید عموم قرار داد و دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور ضمن بازدید از غرفه شهرداری اهواز در جریان آخرین دستاوردها و توانمندیهای شهرداری این کلانشهر قرار گرفت.

احمدی گفت: این نمایشگاه ها با مشارکت 245 شرکت دانش بنیان، سازمان و شهرداری های استان های کشور در حوزه های آشنایی با مفاهیم جدید در طراحی شهر هوشمند، بررسی مسئله انرژی و آب و ارائه راه‌حل‌های مناسب در جهت توسعه عمرانی و شهری، توسعه بازار شهر هوشمند، استفاده از دستاوردها و تجربیات موفق شهرهای هوشمند، ایجاد انگیزه جهت سرمایه‌گذاری بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی در حوزه شهر هوشمند،مدیریت بحران شهرها ( سیل, زلزله, خشکسالی, گرد و غبار)،جذب و هدایت سرمایه‌های داخلی و خارجی جهت ورود به پروژه‌های شهر هوشمند به منظور ایجاد رونق و توسعه آن و ایجاد منابع پایدار در توسعه محیط ‌زیست برخی از محورهای برگزاری این نمایشگاه ها است.

 

این مقام مسئول همچنین در خصوص شرکت کنندگان در دومین نمایشگاه تخصصی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری یادآور شد: از مجموع 245 ارگان شرکت کننده در نمایشگاه ، 100 شرکت و سازمان دولتی، حدود 80 شرکت دانش بنیان و 65 استارتاپ حضور داشتند.

وی افزود: شهر هوشمند یکی از بخشهای اصلی این رویداد است و موضوعی است که در سال‌های اخیر به یکی از مسائل داغ بدل شده است؛ به طوری که حتی پنج شهر ارومیه، اصفهان، تهران، مشهد و تبریز به عنوان شهرهای هوشمند ایران معرفی شده‌اند.

دومین نمایشگاه تخصصی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری و دومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران از امروز تا 7 بهمن ماه در مصلی امام خمینی (ره) تهران میزبان مدیران، متخصصین و کارشناسان خواهد بود.

نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها