اخبار
 انتشار: 16 بهمن 1399
   مشاهده: 247

  همزمان با روز جهانی سرطان؛ پل سوم اهواز (پل شهید دقایقی)به رنگ آبی نورپردازی شد

آهن جان سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین الملل گفت: حسب دستور شهردار اهواز و به مناسبت فرارسیدن روز جهانی سرطان(۱۵ بهمن) و همچنین در جهت حمایت از بیماران مبتلا به سرطان؛ شب گذشته و امشب پل سوم اهواز و تونل نور پل طبیعت توسط سازمان زیباسازی به رنگ آبی نورپردازی شد.
این در حالی است که رنگ آبی و نارنجی در جهان نماد حمایت از بیماران سرطانی است.
وی ادامه داد: چهارم فوریه، روز جهانی سرطان است. روزی که سازمان ها و مردم در سراسر جهان، برای افزایش آگاهی نسبت به سرطان متحد می‌شوند و تلاش می‌کنند تا سرطان را به یک اولویت بهداشت جهانی تبدیل کنند.

آهن جان افزود: تخمین زده می‌شود که حدود 9/5 میلیون نفر، تنها در سال ۲۰۱۸ در اثر سرطان فوت کرده باشند. یعنی روزانه حدود ۲۶ هزار نفر!
و بر اساس آمار های موجود سرطان، دومین عامل مرگ انسان می باشد.
امسال نیز ، اتحادیه جهانی کنترل سرطان (Union for International Cancer Control)، یک کمپین سه ساله با شعار: من هستم و خواهم بود (I AM and I WILL) راه اندازی کرده است. این کمپین تلاش می‌کند برای کاهش سرطان، تعهد فردی در افراد جامعه را افزایش دهد.

این مقام مسئول تصریح کرد: شهرداری اهواز نیز به جهت حمایت از بیماران مبتلا به سرطان و همزمان با سایر نقاط جهان از جمله کشورهای ترکیه، فرانسه، ایتالیا، قطر ، امریکا، هندوستان و.... اقدام به نورپردازی یکی از المانهای شهر(پل شهید دقایقی) کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نورپردازی های خاص المانهای شهری جهت جلب توجه عمومی به برخی رویدادها و مسائل خاص در سطح جهان امری مرسوم و رایج است و در ایران به مدد وجود موسسات حامی بیماران سرطانی و موسسه محک چندسالی است که چنین رویدادی در حال اجراست و در کلانشهر اهواز نیز برای اولین بار این کار توسط شهرداری صورت گرفت که مورد توجه قرار گرفته و تصاویر نورپردازی پل سوم (پل شهید دقایقی) اهواز در سایت جهانی حمایت از بیماران سرطانی درج شد.
نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها