اخبار
 انتشار: 25 بهمن 1399
   مشاهده: 82

  کاشت درخت نخل مثمر زینتی در سطح منطقه پنج

واحد فضای سبز شهرداری منطقه پنج از کاشت درختان نخل در اتوبان گلستان خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات منطقه پنج شهرداری اهواز، سیامک قضاوی زاده مدیر منطقه گفت: با عنایت به دستور موسی شاعری شهردار اهواز و پیرو بررسی‌های و کارشناسی به عمل آمده از سوی واحد فضای سبز منطقه و با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیم خشک و محدوده جغرافیایی یاد شده، عملیات کاشت نخل مثمر به اجرا در آمد.

وی افزود با توجه به این‌که درخت نخل گونه بومی منطقه محسوب می‌شود، گفت: این درخت علاوه‌بر سازگاری کامل با شرایط محیطی به‌عنوان نماد ایستادگی و مقاومت نیز مطرح بوده است، واحد فضای سبز درخت نخل را جهت احداث فضای سبز اتوبان گلستان پیشنهاد داده است.

مدیر منطقه در ادامه با بیان این‌که با توجه به وسعت و هم‌چنین به‌منظور پایداری بهتر از درختان چند ساله و دارای محیط بن بالا در این پروژه استفاده می‌کنیم، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده درختان نخل در فواصل معین و در رفیوژ میانی این بلوار کاشته شد.

 در همین راستا کاشت درخت نخل با توجه به سازگاری، زیبایی و نمای بصری ویژه آن در دستور کار واحد فضای سبز منطقه قرار گرفت و اکیپ فضای سبز تا کنون اقدام به کاشت 40 نفر درخت نخل مثمر زینتی در سطح منطقه نمودند که این عملیات همچنان ادامه دارد.

نویسنده خبر: عبیداوی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها