اخبار
 انتشار: 29 بهمن 1399
   مشاهده: 42

  نشت گاز پیکینیک و شعله ور شدن آن

شعله ور شدن گاز پیکنیک در یک منزل مسکونی در شهرک دانشگاه آتش نشانان ایستگاه ۷۱ را به محل حادثه فراخواند.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، ظهر روز سه شنبه ۲۸ بهمن ماه سال جاری ساعت ۱۲ و ۰۶ دقیقه، گزارش آتش سوزی در یک منزل مسکونی در شهرک دانشگاه به آتش نشانان ایستگاه ۷۱ اطلاع رسانی شد.

آتش نشانان سه دقیقه بعد در محل حادثه حضور داشته و با یک پیکنیک شعله ور مواجه شدند که با خارج کردن آن از فضای خانه، از سرایت آتش آن به سایر نقاط جلوگیری کردند.

علت این حادثه نشست گاز پیکنیک به علت نداشتن واشر مناسب تشخیص داده شد.

شهروندان باید توجه داشته باشند که در مواقع نشت گاز پیکنیک و شعله ور شدن آن دچار اضظراب نشده و این تصور را که گاز پیکنیک پس از شعله ور شدن بلافاصه منفجر می شود را کاملا از خود دور کنند.

برای خاموش کردن گاز پیکنیک ابتدا کافی است جریان گاز را از شیر آن، با استفاده از یک پارچه خیس بست. در صورتی که این کار عملی نبود، با استفاده از یک پتوی خیس می توان اقدام به خاموش کردن آن نمود و یا در صورت امکان با استفاده از خاموش کننده پودری این کار انجام داد و بلافاصله کپسول را از محل بسته به فضای باز انتقال داد.

همچنین در بسیاری از موارد آتش نشانان با توجه به تسلطی که بر این کار دارند، پیکنیک یا سیلندر شعله وذ را در همان لحظه از دورن خانه خارج کرده و این اقدامات را در فضای باز انجام می دهند.

شهروندان در هنگام بروز حادثه همواره خونسردی خود را حفظ کرده و با شماره ۱۲۵ تماس بگیرند.

 

نویسنده خبر: علی میری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها