اخبار
 انتشار: 02 اسفند 1399
   مشاهده: 14

  تلاش آتش نشانان برای انجام 9 عملیات آتش نشانی

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از انجام 9 عملیات مهار آتش و امداد و نجات توسط آتش نشان در 24 ساعت گذشته خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، ابراهیم قنبری بیان داشت: بیست و هشتم بهمن ماه سال جاری ساعت 9 و20 دقیقه با تماس تلفنی شهروندی با سامانه 125 سازمان آتش سوزی منزل مسکونی در منطقه بهارستان خیابان پویش یک اطلاع رسانی شد.
وی عنوان کرد: این آتش سوزی که به علت ایجاد حرارت از دستگاه برقی دمنده هوای گرم ایجاد شده بود، به سایر وسایل مجاور سرایت کرده و موجب آتش سوزی و دود گرفتگی منزل مسکونی شد.همچنین آتش نشانان در این حادثه با سرعت عمل خود توانستند پیرمرد 76 ساله را که میان دود و آتش گیر افتاده بود از درون خانه خارج کرده و تحویل عوامل ۱۱۵ بدهند.
قنبری در ادامه به آتش سوزی منزل مسکونی ساعت 12 و 6 دقیقه در شهرک دانشگاه خیابان 31 دانشجو اشاره کرد و توضیح داد: آتش نشانان سه دقیقه بعد در محل حادثه حاضر و با پیکنیک شعله ور مواجه شدند که با خارج کردن آن از فضای خانه، از سرایت آتش آن به سایر نقاط جلوگیری کردند.
وی عنوان کرد: حریق زباله در چاه آسانسور مجتمع مسکونی ساعت 16 و 48 دقیقه آتش نشانان را به محل حادثه در منطقه کوی پلیس خیابان تیر کشاند و آتش نشانان با تجهیز خود به دستگاه تنفسی و استفاده از تجهیزات خاموش کننده حریق را اطفا کردند.
قنبری با بیان اطفا حریق تیر برق ساعت 19 و هشت دقیقه در کوی فرهنگیان 2 خیابان وصال چهار توسط آتش نشانان اذعان داشت: 2 دستگاه خودرو آتش نشانی جهت اطفا حریق مغازه تجاری ساعت 20 و 53 دقیقه در سه راه خرمشهر مقابل جایگاه گاز اعزام شدند.
وی علت آتش سوزی را اتصال برق سیستم روشنایی گزارش کرد و اظهار داشت: در اثر این حادثه بشکه های روغن و گازوییل درون انبار مغازه دچار آتش سوزی شدند و دود غلیظی ساختمان را احاطه کرده بود که آتش نشانان با تلاش بی وقفه حریق را مهار کردند.
قنبری به واژگونی خودرو پیکان وانت ساعت 22 و 24 دقیقه در مسیر سه راه خرمشهر به سمت پلیس راه قدیم اشاره و عنوان کرد: واژگونی خودرو پیکان وانت که به علت عدم تونایی راننده در کنترل خودرو رخ داد منجر به خسارت کامل اتاقک خودرو و محبوس شدن راننده شد.
وی در ادامه بیان کرد: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه با چیدمان تجهیزات ترافیکی در مسیر و استفاده از ابزار برش و نجات راننده را که دچار مصدومیت شده بود از داخل اتاقک خودرو خارج کردند و به امدادگران اورژانس 115 تحویل دادند.
قنبری تصریح کرد: ساعت ۱۲و۳۰ دقیقه یک زن ۴۰ ساله در پی اقدام به خودکشی از ساحلی شرقی سمت عامری خود را به رودخانه کارون انداخت کرد و غواصان سازمان  آتش‌نشانی بلافاصله در یک عملیات جستجوی سریع با جت اسکی در رودخانه وی را از مرگ نجات دادند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز به انجام 2 عملیات امداد و نجات از کابین آسانسور مجتمع مسکونی در منطقه زیتون کارمندی خیابان حجت و خیابان کمیل اشاره کرد و اظهار داشت: آتش نشانان در این عملیات ها 5 شهروند را نجات دادند.

نویسنده خبر: علی میری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها