اخبار
 انتشار: 02 اسفند 1399
   مشاهده: 29

  6 عملیات مهار آتش با تلاش آتش نشانان

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: آتش نشانان اهوازی 6 عملیات اطفا حریق و امداد و نجات را در 24 ساعت گذشته انجام دادند.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، ابراهیم قنبری اظهار کرد: بیست و نهم بهمن ماه سال جاری ساعت هفت و 50  دقیقه با تماس تلفنی شهروندی با سامانه 125 سازمان ، آتش سوزی منزل مسکونی در کوی ملت فاز 4 اطلاع رسانی شد.
وی افزود: اتصال سیم کابل برق کولر دوتیکه منجر به آتش سوزی شد و آتش نشانان سریعا در محل حادثه حاضر شدند و همزمان با قطع برق وگاز ساختمان با استفاده از لوله های آبرسان شعله های حریق را مهار و از پیشروی حریق جلوگیری کردند.
قنبری به آتش سوزی منزل مسکونی ساعت هشت و 10 دقیقه در بیست متری شهرداری خیابان 9 اشاره کرد و اظهار داشت: آتش نشانان با ایمن سازی محل حادثه و استفاده از تجهیزات خاموش کننده، آتش سوزی را مهار و از بروز خسارت بیشتر جلوگیری کردند.
وی تصریح کرد: با اعلام حادثه آتش سوزی منزل مسکونی ساعت 10 و 41 دقیقه در منطقه فاز 2 پاداد خیابان خرداد غربی ، ستاد فرماندهی سازمان سه دستگاه خودرو آتش نشانی را به محل حادثه اعزام کرد و آتش نشانان پس از ایمن سازی بلافاصله با استفاده از تجهیزات خاموش کننده شعله های سرکش آتش را در اتاق خواب سرکوب کردند و از سرایت حریق به سایر قسمتهای منزل جلوگیری کردند.
قنبری با اشاره به آتش سوزی ساعت 18 و 50 دقیقه در فاز 2 پاداد خیابان 18 غربی توضیح داد: بی احتیاطی ساکنین منزل در روشن کردن منقل منجر به سرایت حریق به خودرو اروندی پارک شده در حیاط شد و آتش نشانان به محض ورود در محل با دود غلیظی مواجه شدند که به داخل منزل مسکونی سرایت کرده بود.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه این حادثه آسیب جانی نداشت افزود: آتش نشانان با تجهیز خود به دستگاه تنفسی آتش سوزی را مهار کردند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در پایان به آتش سوزی سوپر مارکت ساعت 22 و هشت دقیقه در منطقه بهارستان خیابان شمشاد 6 اشاره و تصریح کرد: آتش سوزی که منجر به خسارت جدی به اجناس سوپر مارکت شده بود توسط آتش نشانان با استفاده از 2 رشته لوله آبرسان اطفا شد.همچنین علت حریق توسط کارشناسان سازمان در دست بررسی است.

نویسنده خبر: علی میری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها