اخبار
 انتشار: 04 اسفند 1399
   مشاهده: 122

  ادامه عملیات خاکبرداری، زیرسازی و تسطیح بستر جاده ساحلی اهواز _ ملاء ثانیبه گزارش اداره ارتباطات معاونت فنی و عمرانی شهرداری اهواز ، عملیات خاکبرداری، زیرسازی و تسطیح بسترجاده ساحلی اهواز _ ملاءثانی حد فاصل استخر موج تا پادگان امام سجاد (ع) در ضلع شرقی رودخانه کارون به طول ۳ کیلومتر و با عرض ۳۸ متر در دو باند در حال اجراء می باشد.
بر پایه این گزارش: با توجه به نیاز مبرم به توسعه راههای ارتباطی و ایجاد بستر مناسب برای روان سازی ترافیک، اجرای عملیات خاکبرداری و تسطیح بستر پروژه ملی جاده ساحلی اهواز _ملاءثانی در شورای توسعه برنامه ریزی استان تصویب و کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز گردید.
این پروژه در محدوده اهواز با ۱۵ کیلومتر از پل سوم اهواز و در ضلع شرقی رودخانه کارون شروع می‌شود و با گذر از تاسیسات نفتی ( واش واتر) شرکت نفت و پادگان امام سجاد (ع) به شهرهای شیبان ، ویس، به ملاءثانی منتهی می‌شود.
طول کل مسیر این جاده ساحلی، 48 کیلومتر است و به چهار قطعه تقسیم می‌شود که هر شهرداری یک مسیر از این قطعات را اجراء خواهد کرد.
لازم بذکر است وجود تاسیسات نفتی مانع تکمیل پروژه احداث جاده ساحلی اهواز _ ملاءثانی ( حدفاصل پل سوم تا شیبان تعهد شهرداری اهواز) که در دو مقطع در حال فعالیت است، مقطع اول از پل سوم آغاز و تا بعد از تاسیسات «واش واتر» شرکت نفت ادامه دارد که حدود درصد ۹۵ پیشرفت فیزیکی دارد اما به دلیل برخورد با تاسیسات واش واتر (تاسیسات آبی نفتی) و لزوم عبور از لوله‌های نفت، شرکت نفت اجازه و ادامه کار را متوقف کرده است، و در مقطع دوم این پروژه حد فاصل استخر موج تا پادگان امام سجاد(ع) با پیشرفت حدود ۷۰ درصد به دلیل قرار گرفتن در محدوده چاه ها و تاسیسات نفتی امتداد فعالیت پروژه قفل شده است .

امید است با تکمیل و بهره برداری از این پروژه بعنوان یکی از محورهای اصلی، شاهد تسهیل در امر تردد وسایل نقلیه در مسیر اهواز _ ملاءثانی و مناطق همجوار را خواهیم بود.
نویسنده خبر: نعیم دورقی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها