اخبار
 انتشار: 18 اردیبهشت 1400
   مشاهده: 314

  بازآفرینی حرم مطهر علی بن مهزیار اهوازی و پیرامون آن

مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز : بازآفرینی حرم مطهر علی بن مهزیار اهوازی و پیرامون آن مستلزم همکاری و تعامل تمامی دستگاه های اجرایی بخصوص شهردار محترم و شورای اسلامی کلانشهر اهواز است.


به گزارش اداره ارتباطات سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز، جلسه ای امروز مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ با حضور جبار سعیداوی متولی آستان حرم علی بن مهزیار و علی منصوری مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی با موضوع بازآفرینی حرم علی بن مهزیار اهوازی و پیرامون آن در محل سازمان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا منصوری مدیر عامل سازمان ضمن خوشامد گویی و تبریک ماه مبارک رمضان مطالب خود را با ذکر شعری آغاز کرد و گفت : چون که بوی اهل بیت آید ز خاک مهزیار  عطر خوزستان بماند در تمام روزگار
وی افزود : علی بن مهزیار نماینده اهل بیت (ع)در خوزستان بوده است و در واقع نگین ارزشمند خوزستان و کلانشهر اهواز می باشد. لذا همکاری و تعامل تمامی دستگاه های اجرایی بخصوص شهردار محترم و شورای اسلامی کلانشهر اهواز را برای بازآفرینی حرم و پیرامون آن را می طلبد.

در ادمه نیز سعیداوی متولی حرم مطهر نیز اظهار کرد: در روایتی آمده که امام رضا (ع) حدود ۲۷ روز میهمان شهر اهواز و علی بن مهزیار اهوازی بوده است .
وی افزود: علی بن مهزیار از فقها ،محدثان و دانشمندان معروف شیعه و از اصحاب امام رضا (ع) می باشد که مردم اهواز به داشتن زیارتگاه بزرگ مردی افتخار میکنند که یار دیرینه ولایت و اهل بیت (ع)بوده است. چه بسا زوار زیادی برای زیارت و تعالیم دینی به اهواز سفر میکنند که باعث افتخار می باشد.

وی ادامه داد : در منطقه ای که حرم مطهر وجود دارد جزو محدوده مرکز شهر و بافت فرسوده (اهواز قدیم) می باشد لذا فرسودگی منازل و محله های اطراف حرم و عدم وجود امکانات رفاهی و زیرساخت های شهری باعث چشم انداز بدی در منطقه شده است که همکاری تمامی دستگاه های ذی صلاح را برای فراهم نمودن امکانات رفاهی و آسیب شناسی و باز آفرینی حرم و اطراف آن را می طلبد.

در پایان نیز علی منصوری مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز ضمن حمایت و آمادگی این سازمان گفت: سازمان بهسازی و نوسازی تمام تلاش خود را برای انجام این امر  مقدس بکار خواهد بست.

نویسنده خبر: مهدی سلطانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها