اخبار
 انتشار: 20 تیر 1400
   مشاهده: 44

  پیام تسلیت مدیر منطقه ۲ شهرداری اهواز به مناسبت شهادت حضرت امام جواد علیه السلام

مدیر منطقه دو شهرداری اهواز طی پیامی سالروز شهادت امام جواد (ع) را تسلیت گفت متن پیام به شرح ذیل است:

امام جواد علیه السلام«جود» قطره ای بود در پیشانی بلندش و «علم» غنچه ای بود از گلستانِ وجودش و «حلم» گوهری بود از گنجینه فضایلش وی خورشید فضیلت را رویاند و خود نیز فروزان تر از خورشید تابید و درخشید.
علم و احاطه حضرت امام جواد علیه السلام بر مسائل فقهی، تفسیری و عقیدتی یکی از مهمترین عوامل موثر در حفظ دین مبین اسلام بود و ایشان در خفقان حکومت عباسی با برگزاری جلسات مناظره و مباحثه به ترویج احکام الهی و آموزه های قرآنی پرداخته و در تبیین نظام ولایی به عنوان نظام کامل قرآنی در حوزه سیاسی عملکردی بی نظیر داشتند.
وی با تاکید برتقویت بنیه علمی مسلمانان همواره می کوشیدند تا جهان اسلام را به سلاح علم و ایمان مجهز کنند چرا که از منظر حضرت جوادالائمه علیه السلام علم و دانش یکى از مهمترین عوامل رسیدن به کمالات عالى دنیوى و اخروى به شمار می آید.
اینجانب فرارسیدن سالروز شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، مظهر جود و سخا حضرت امام جوادالائمه علیه السلام را به تمامی مسلمانان جهان تسلیت عرض می کنم، امید است که در سایه الطاف الهی و با تأسی به آن امام همام، خود را به زیور علم و ایمان بیاراییم و کسب معرفت و دانش را سرلوحه برنامه‏ زندگى خویش در عرصه های گوناگون فردی و اجتماعی قرار دهیم.

نویسنده خبر: فاطمه صافی نژاد
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها