اخبار
 انتشار: 22 تیر 1400
   مشاهده: 169

  توزیع شیرینی میان پرسنل و تبریک به مناسبت ورود به ماه ذی الحجه

به گزارش اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اهواز؛ روز گذشته و همزمان با اولین روز از ماه ذی الحجه که آخرین ماه سال قمری است و برای آن برکات فراوانی ذکر شده است، میان پرسنل سازمان پارکها شیرینی توزیع شد.

     رئیس اداره ارتباطات سازمان پارکها و فضای سبز شهردرای اهواز در این رابطه توضیح داد: ماه ذی الحجه آخرین ماه قمری است که برای برکاتی فروانی ذکر شده است و برای مسلمین نیز از اهمین خاصی برخوردار می باشد.
وی با بیان اینکه اعیاد قربان و غدیر دو نمونه از اعیاد مهم مسلمانان هستند که در این ماه قرار گرفته اند، خاطرنشان کرد: وجود دو عید مهم اسلامی عید قربان (عید اضحی) و عید غدیر (عید ولایت) و روز «عرفه» و خاطره دعای عجیب و بسیار گرانبهای امام حسین (ع) در عرفات، شکوه و عظمت خاصی به این ماه بخشیده است.
این مقام مسئول در ادامه به چند واقعه مهم در این ماه اشاره  و در پایان تصریح کرد: تولد حضرت ابراهیم(ع)، ازدواج حضرت فاطمه با امیرالمومنین علی (ع) در سال دوم هجری، شهادت امام باقر (ع) در سال ۱۱۴ هجری، روز ترویه (ترویه اولین روزی كه حضرت ابراهیم در خواب دید كه فرزندش را قربانی می كند و آن روز را تماما در اندیشه (ترویه) بود كه آیا این رویای صادقه بوده یا خیر؟ خروج امام حسین (ع) از مکه به سمت کوفه، روز عرفه، ولادت امام هادی (ع) در سال ۲۱۲ هجری، انتصاب امیرالمومنین علی (ع) به جانشینی پیامبر (ص) و عید سعید غدیر در سال دهم، مباهله پیامبر (ص)، بخشیدن انگشتر در حال رکوع توسط حضرت علی (ع) و نزول آیه «انما ولیکم الله و رسوله و الذین امنوا الذین یقیمون الصلاه و یوتون الزکاه و هم راکعون» از نمونه مناسبت های مهم در ماه ذی الحجه می باشند.

نویسنده خبر: محمدرضا خالقی زاده
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها