اخبار
 انتشار: 22 تیر 1400
   مشاهده: 305

  بازدید مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز از سازمان نوسازی شهرداری تهران و سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری مشهد مقدس

مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز : دفاتر تسهیل گری باعث مشارکت و همکاری مردمی و همچنین شناسایی و برنامه ریزی برای کاهش آسیبهای اجتماعی برپایه اطلاعات دقیق و احیای بافتهای فرسوده و تاریخی می باشد.

 

به گزارش اداره ارتباطات سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز ، با توجه به دستور شهردار اهواز در جهت بازآفرینی شهری و الگوپذیری از کلانشهرهایی که در اجرای چنین طرح هایی موفق بوده اند، مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز به همراه معاون فنی و عمرانی سازمان از سازمانهای نوسازی تهران و مشهد مقدس و همچنین دفاتر تسهیل گری تاریخی و کالبدی وپروژه های تاریخی این دو کلانشهر بازدید کردند.
درحاشیه این بازدید منصوری مدیرعامل سازمان بهسازی ونوسازی شهرداری اهواز گفت: دفاتر تسهیل گری با هدف شناسایی، آسیب شناسی و برنامه ریزی برای کاهش آسیب های اجتماعی بر پایه اطلاعات دقیق و مشارکت ساکنین که در بافت سکونت دارند میتواند گره گشای احیای بافت های فرسوده و تاریخی کلانشهر اهواز باشد.
وی افزود: باز آفرینی شهری با هدف تغییر ادبیات موجود یعنی تخریب و نوسازی باهدف اصلی بهسازی، نوسازی و بازآفرینی بافتهای فرسوده ی شهری تبدیل گردد که این موضوع در هدف گزاری و تعریف پروژه های کالبدی از سطح محلات به مدیریت کلان شهری امکانپذیر می باشد.
وی اظهار کرد: از اهداف دفاتر تسهیل گری این است که مردم در محلات در تصمیم گیری و تعریف و اجرای پروژه ها مشارکت و همکاری می نمایند که با این رویکرد مردم با نیت مشارکت در پروژه ها از لحاظ فرهنگی و اجتماعی احساس مطلوب تری داشته و خود را در اثربخشی در مدیریت شهری سهیم میدانند.
مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز در پایان گفت: امید است بتوانیم با همکاری شهردار محترم کلان شهر اهواز نسبت به راه اندازی دفاتر تسهیل گری در کلانشهر اهواز در جهت رفاه حال شهروندان اقدامات لازم را انجام دهیم.

لازم به ذکر است ، مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز از دفتر تسهیل گری واقع در شهرک شهید بهشتی مشهد مقدس نیز بازدید کرد که محل اقامت گروهی از خوزستانیها می باشد که در زمان جنگ تحمیلی به آنجا مهاجرت کردند.

نویسنده خبر: مهدی سلطانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها