اخبار
 انتشار: 23 تیر 1400
   مشاهده: 141

  برگزاری کارگروه پژوهشی فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی

 

 

نخستین جلسه کارگروه پژوهشی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در سال 1400 با حضور اعضای هیأت علمی دانشگاه شهید چمران  اهواز، نماینده سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی و کارشناسان حوزه مطالعات و پژوهش برگزار گردید.

در این جلسه که به منظور بررسی نیازهای پژوهشی حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برگزار شد، بر لزوم تدوین کتابی با عنوان جامعه شناسی شهر اهواز که شامل همه اطلاعات مردم شناختی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، تاریخی و... در خصوص شهر اهواز تاکید شد و دکترحسین ملتفت عضو هیأت علمی گروه جامعه ­شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز با تاکید بر لزوم بررسی ظرفیت های گردشگری و فرهنگی ابنیه تاریخی و ارزشمند شهر اهواز همچون هتل قو، سرای ­معین التجار، خانه ماپار و... را ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد تا نتیجه این مطالعات مورد استفاده مدیران اجرایی قرار گیرد.

  عزیز حزباوی، دیگر عضو هیأت علمی گروه جامعه ­شناسی دانشگاه شهید چمران نیز با اشاره به تخریب ابنیه تاریخی و ارزشمند شهر اهواز تصریح  کرد: باید تلاش کنیم به دور از مسائل حاشیه ای، پیشگیری از تخریب مکانهای ارزشمند شهر را در دستور کار قرار دهیم.

  خانم دکتر بابااحمدی، رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز نیز با تاکید بر لزوم بروز رسانی طرح شناسایی آسیب­های اجتماعی شهر اهواز به تفکیک نواحی که طی سالهای 1391-1389انجام شد، عنوان کرد: این پژوهشها یکی از منابع اصلی مورد استفاده حوزه اجتماعی سازمان در این سالها بوده است. وی همچنین خواستار تدوین اطلس اجتماعی، فرهنگی و تاریخی شهر اهواز شد.

  خانم فرجی، رئیس گروه مطالعات و پژوهش با اشاره به ضرورت کمک شهرداریها به سازمان میراث فرهنگی، احیاء، نگهداری و بهره ­برداری از ابینه تاریخی به شهرداری شیراز به عنوان یک الگوی مناسب اشاره کرد که در این حوزه بسیار فعال هستند. وی با اشاره به پایان یافتن عمر تضمین شده پل سفید اهواز و با اشاره به نوستالژیک بودن این مکان، و نقش پررنگ آن در احساس دلبستگی مکانی بعنوان بارزترین نماد شهر اهواز، خواستار تبدیل آن به یک نمایشگاه دائمی جهت برپایی رویدادهای فرهنگی از قبیل نمایشگاههای موقت آثار هنرمندان بومی، شب شعر و ... شد.

  رئیس گروه مطالعات و پژوهش با اشاره به انتخاب شهر اهواز به عنوان شهر ملی مینای صبی و تقدیم حکم آن به شهردار اهواز، ابراز امیدواری کرد از این ظرفیت به درستی استفاده شود.

  در پایان این نشست مقرر گردید اعضای هیأت علمی گروه جامعه شناسی در هدایت دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، عناوین پژوهشی مرتبط با مدیریت شهری را مد نظر قرار دهند و گروه جامعه شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز در کمک به حل چالشهای این حوزه به شکل موثرتری وارد عمل شود.  

نویسنده خبر: معاونت برنامه ریزی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
دسته‌بندی خبرها