اخبار
 انتشار: 12 شهریور 1400
   مشاهده: 93

  پلاک کوبی درختان نخل در منطقه۲

با هدف شناسایی، حفاظت و برنامه ریزی اصولی برای نگهداری درختان بومي و مثمر، منطقه ۲ شهرداری اقدام به پلاک کوبی درختان نخل کرد.
به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه دو، محمدسعید حردانی ضمن اعلام ضرورت داشتن شناسنامه و پلاک برای درختان بومی گفت: در مدیریت فضای سبز، کسب اطلاعات دقیق و مفید برای شناسایی تعداد و انواع گونه ها، مشخص کردن سن و بُن درختان، شناسایی آفات و امراض درختان، درمان و احیاء آن ها و همچنین ثبت مشخصات ظاهری درختان اعم از ارتفاع، محیط و مقدار انحراف از جمله مزیت های این طرح می باشد که با مدیریت درست و منطقی این پروژه ، گزارش‌های صحیح و کاربردی از وضعیت فعلی درختان به‌دست می‌آید.

وی در ادامه افزود: داشتن یک آمار دقیق از وضعیت درختان می‌تواند مستقیماً به برنامه‌ریزی در تجزیه و تحلیل شرایط درختان و تعیین اولویتهای نگهداری آنها، کاشت گونه‌های مختلف، پیدا کردن درختانی که نیاز به جایگزینی دارند، کمک شایانی نماید.

مدیر منطقه دو در پایان یکی دیگر از دلایل شناسنامه دار کردن و پلاک کوبی درختان نخل سطح منطقه را الزام قانونی عنوان کرد و گفت: طبق ماده ۲ قانون حفظ و گسترش، شهرداری‌هامکلف‌اند هر پنج سال یکبار درختان معابر، میادین و پارکها را بعد از تهیه شناسنامه پلاک‌کوبی کنند.


نویسنده خبر: فاطمه صافی نژاد
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها