اخبار
 انتشار: 14 شهریور 1400
   مشاهده: 102

  برگزاری جلسه برنامه ریزی اجرایی احداث پناهگاه سگ های بلاصاحب در پارک شهروند اهواز

به گزارش سایت شهرداری اهواز یک شنبه 14 شهریور ماه، جلسه "هم اندیشی و برنامه ریزی اجرایی و عملی احداث پناهگاه سگ های بلاصاحب در پارک شهروند" با حضور محمدی معاون خدمات شهری، حلاج قائم مقام معاونت خدمات شهری، ثابت قدم مدیرعامل سازمان پسماند، خانم ممبنی رئیس اداره محیط زیست شهری شهرداری اهواز و همچنین بنی عگبه رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهواز، رفیعی معاون مرکز بهداشت خوزستان، زهرتی معاون دامپزشکی اهواز، نماینده پلیسِ پیشگیری فرماندهی انتظامی اهواز و کارشناسان امور بهداشت و محیط زیست در سالن جلسات معاونت خدمات شهری برگزار شد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان اینکه هدف از تشکیل این جلسه، هم اندیشی و برنامه ریزی دقیق و علمی با کمک ارگان های مرتبط با ساماندهی سگ های بلاصاحب است گفت: یکی از دغدغه ها و مشکلات شهر معضل سگ های بلاصاحب است که سازمان پسماند به عنوان متولی، پیگیر طرح ها و اجرای پروژه ها در این موضوع است و این سازمان باید نسبت به آن اهتمام ویژه ای داشته باشد تا ساماندهی و عقیم سازی سگ های بلاصاحب با شرایط و استانداردهای لازم انجام شود.

محمدی با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم حوزه بهداشت و محیط زیست بحث ساماندهی سگ های بلاصاحب است ادامه داد: با توجه به حساسیت‌ها در این زمینه، حامی حیوانات نیز باید کمک کنند تا بتوانیم فضای لازم را برای بهبود مسائل و مشکلات پیرامون سگ های بلاصاب در شهر ایجاد کنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان اینکه اقدامات و فعالیت‌های خوبی در ساماندهی سگ های بلاصاحب اتفاق افتاده است، یادآور شد: مجموعه ای برای ساماندهی سگ های بلاصاحب با همکاری شرکت نفت و با مشارکت شرکت توسعه نیشکر که ساخت دیوارهای پیش ساخته آن برای محصور کردن مجموعه را بر عهده دارد در پارک شهروند در حال آماده سازی است که امیدواریم در آینده نزدیک با برنامه ریزی و رعایت اصول فنی به بهره برداری برسد.

محمدی با اشاره به ضرورت همکاری ارگان های مختلف با شهرداری اهواز بخصوص برای معضلات زیست محیطی، گفت: با پیگیری ها و دستور قضایی گرفته شده طرح ساماندهی دوره گردها و ضایعاتی ها اجرایی می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز بیان کرد: به منظور ساماندهی نخاله های ساختمانی و حذف نازیبای‌های بصری، چهار نقطه در شهر را مشخص و آماده کردیم و با جلسه ای که با اعضای محترم شورای شهر داشتیم در سدد این هستیم که سازمان خدمات موتوری دستگاه های پیشرفته ای برای تفکیک نخاله و تبدیل آن به مصالح ساختمانی ارزش دار به مانند کفپوش تهیه کند و چالش نخاله های ساختمانی را به منابع درآمدی تبدیل کنیم.

وی افزود: برای تفکیک زباله از مبدا کارها و پیگیری های خوبی صورت گرفت که امیدواریم با برنامه ریزی برای آموزش، اتفاقات خوبی در آینده در این زمینه رقم بخورد.

محمدی در پایان با تشکر از حضور نمایندگان علوم پزشکی، محیط زیست، دامپزشکی و نیروی انتظامی بر ادامه داشتن جلسات هم اندیشی سازمان پسماند با ارکان های مرتبط با ساماندهی سگ های بلاصاحب و اجرایی کردن راهکار ها تاکید کرد.

در این جلسه از نقطه نظرات نمایندگان و کارشناسان بهداشت، محیط زیست و دامپزشکی برای اجرای هر چه اصولی تر پناهگاه سگ های بلاصاحب در پارک شهروند استفاده و مقرر شد در اجرای این طرح ارگان های مرتبط با بهداشت و سلامت شهروندان از همکاری و همیاری خود دریغ نکنند و در کنار مجموعه شهرداری برای اجرای این پروژه باشند.
نویسنده خبر: محسن نورانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
دسته‌بندی خبرها